Załoga ORLEN Team: Adam Małysz i Rafał Marton, zajmuje czwarte miejsce po drugim dniu rywalizacji w Italian Baja – pierwszej eliminacji tegorocznego Pucharu Świata FIA. Po pokonaniu prologu oraz trzech pętli zespół traci do lidera tylko 5 minut i brakuje mu 1’55 do podium.

Na drugi dzień rajdowych zmagań organizator zaplanował trzy pętle, każda składająca się z dwóch OSów odpowiednio o długości 38,26 km i 28,43 km. Pierwsza piątka wczorajszego prologu miała prawo wyboru pozycji startowych. Adamowi Małyszowi przypadło otwieranie trasy – zadanie bardzo trudne i wymagające wyjątkowej koncentracji na nawigacji. Kierowca ORLEN Team rozpoczął dobrym tempem, które poprawiał na każdym odcinku specjalnym. Na ostatnich próbach zajął trzykrotnie czwarte miejsce.

Sam jestem w szoku, że aż tak dobrze nam idzie. Jedziemy coraz szybciej i sam muszę się hamować żeby nie przesadzić. Otrzymałem dzisiaj chrzest. Wczoraj pierwsza piątka otrzymała prawo wyboru pozycji startowych, ja byłem piąty na prologu, więc w zasadzie moi konkurenci nie pozostawili mi wyboru. Musiałem dzisiaj po raz pierwszy w mojej karierze rajdowca otwierać trasę. Początkowo byłem nawet trochę zły, że jadę pierwszy po trudnych podbijających odcinkach specjalnych. Ale szybko się zgrałem z samochodem i zacząłem koncentrować się wyłącznie na ściganiu. Czwarta pozycja jest bardzo dobra i będę się starał dotrzymać takiego tempa do końca rywalizacji – powiedział na mecie Adam Małysz.

W rajdzie prowadzi Brazylijczyk Reineldo Varela, który wyprzedza Krzysztofa Hołowczyca o zaledwie 33 sekundy. Czołową trójkę uzupełnia Jean-Louis Schlesser ze stratą 3’05. Na ostatni dzień ścigania składają się dwie pętle, po dwa OSy o długości odpowiednio 28,49 i 38 kilometrów.

Wyniki Italian Baja po II dniu:
1. Reinaldo Varela/Gustavo Gugelmin (BR) Toyota Hilux 2:18.02
2. Krzysztof Hołowczyc/Andreas Schulz (PL/D) Mini All4 Racing +33
3. Jean-Louis Schlesser/Konstantin Żilcow (F/RUS) Schlesser Original +3.05
4. Adam Małysz/Rafał Marton (PL) Toyota Hilux +5.00
5. Bogdan Nowickij/Roman Poliszczuk (UA) G-Force Proto +5.52
6. Rusłan Misikow/Siergiej Lebiediew (RUS) Toyota Hilux +6.32