Na początku maja już po raz czwarty VERVA Racing Team stanie do rywalizacji z zespołami z całego świata w prestiżowej serii Porsche Supercup. Kuba Giermaziak i Patryk Szczerbiński, bogatsi o cenne doświadczenia z poprzedniego sezonu oraz doskonale przygotowani, ruszają do walki o podium. Przyświeca im tylko jeden cel – zwycięstwo!

Kiedy PKN ORLEN uruchamiał w 2010 roku projekt VERVA Racing Team nie było pewności, co wyrośnie z „wyścigowego dziecka” – pierwszego polskiego zespołu w prestiżowej serii Porsche Supercup. Ideą przedsięwzięcia było stworzenie utalentowanym polskim zawodnikom możliwości rozwoju międzynarodowej kariery, a także dostarczenie Polakom wielu sportowych emocji. Dziś VERVA Racing Team jest rozpoznawalny i doceniany w środowisku światowego motosportu, a barwy VERVY goszczą na zawodach w Europie i Azji.

Zespół, powołany przez PKN ORLEN, przetarł szlaki naszym rodakom i pokazał, że polski motosport liczy się na międzynarodowej arenie. Doceniani są również kierowcy VERVA Racing Team, którzy regularnie otrzymują zaproszenia na testy oraz do startów w najważniejszych seriach wyścigowych. Do pełni sukcesu brakuje im zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Porsche Supercup.

Wierzę, że doświadczenie, które zdobyłem do tej pory w Porsche Supercup przyniesie VERVA Racing Team upragnione zwycięstwa, a Polakom wiele niezapomnianych chwil. Po 3 sezonach już wiem, że to właśnie z samochodami GT chcę związać swoją przyszłość. W tym roku zamierzam skupić się na zwycięstwach w Porsche Supercup. Jednocześnie postanowiłem kontynuować karierę w najlepszych seriach samochodów GT, które są bardzo rozwojowe i cieszą się dużą popularnością. Mam nadzieję, że moje starty w nich przypadną do gustu również polskiej publiczności – wyjaśnił Kuba Giermaziak.

VERVA Racing Team przez ostatnie 3 lata gwarantował wszystkim kibicom moc wyścigowych emocji. Nie inaczej zapowiada się tegoroczny sezon, który będzie jeszcze ciekawszy oraz jeszcze szybszy od poprzednich. Wszystko za sprawą zmian w kalendarzu startów oraz przede wszystkim dzięki nowej odsłonie legendarnego modelu 911. W tym sezonie organizator serii postanowił wprowadzić znaczące zmiany w swoich wyścigówkach.

Najnowsza pucharowa wersja Porsche 911 GT3 Cup bazuje na siódmej już generacji tego modelu i jest najszybszą i najmocniejszą jego wersją w historii. Napędzana 6-cylindrowym silnikiem o pojemności 3,8 litra daje moc aż 460 KM! Tegoroczne auto bardzo różni się od poprzedników. Największą niespodzianką jest zupełnie nowa sekwencyjna skrzynia biegów, w której biegi zmienia się za pomocą łopatek przy kierownicy. Modyfikacji poddana została też sylwetka auta, dzięki której większy wpływ na wyniki wyścigów będzie miała aerodynamika.

Podobnie jak pozostali kierowcy w Porsche Supercup, ja również nie miałem jeszcze okazji jeździć nowym autem. Po raz pierwszy usiądziemy w nim dopiero podczas oficjalnych testów na początku kwietnia. Jednak wszystko wskazuje na to, że nowe Porsche przypadnie mi do gustu. Karierę zaczynałem w bolidach, więc zmiana biegów za pomocą łopatek oraz większe znaczenie aerodynamiki będą dla mnie niewątpliwie dużym plusem – zdradził Patryk Szczerbiński z VERVA Racing Team.

Najnowsza wersja Porsche 911 GT3 Cup będzie miała swój wyścigowy debiut podczas inauguracyjnej rundy rozgrywanej w ramach Grand Prix Hiszpanii na torze Catalunya pod Barceloną na początku maja tego roku. Oznacza to, iż nadchodzący sezon rozpocznie się trochę później niż zazwyczaj i do tego wyścigiem na torze europejskim. Zabraknie bowiem w tym roku rundy rozgrywanej na pustynnym torze Sakhir w Królestwie Bahrajnu. Porsche Supercup nie zawita również do Walencji.

Po wyścigu na ulicach Monte Carlo, zespół VERVA Racing Team czeka czterotygodniowa przerwa, po której ruszą na podbój toru Silverstone, a następnie do Niemiec. Tradycyjnie następne rundy Porsche Supercup odbędą się podczas Grand Prix Formuły 1 na Węgrzech, w Belgii oraz we Włoszech. Po siedmiu wyścigach w Europie Porsche Supercup przeniesie się do Azji, gdzie zakończy sezon podwójną rundą na torze Yas Marina w Abu Zabi na początku listopada 2013 roku.