Jeśli Twoje pasje łączą się z zakupem quadów, samochodów czy nawet łodzi, a do tego jesteś przedsiębiorcą, to masz możliwość skorzystania z finansowania swego hobby poprzez leasing. Warto żebyś pamiętał, że taka forma finansowania zakupu pojazdów jest najbardziej efektywna podatkowo dla Twojej firmy. Leasing jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem wśród przedsiębiorców, które pozwala na szybkie i przede wszystkim niedrogie pozyskanie pieniędzy na inwestycje.

Wiąże się to z tym, że w odróżnieniu od kredytu, w leasingu operacyjnym firma zalicza do kosztów uzyskania przychodu wszystkie wydatki z nim związane. Przy kredycie natomiast kosztem podatkowym jest tylko część odsetkowa raty. Wobec tego każdy przedsiębiorca, który chciałby sfinansować swoje marzenia o sportowym samochodzie powinien skorzystać z tej formy finansowania.

Na rynku funkcjonuje obecnie kilkadziesiąt firm leasingowych. Każda z nich ma trochę inną ofertę. U jednego z finansujących najtaniej uzyskasz leasing samochodu, a u innego możesz starać się o finansowanie łodzi motorowej lub jachtu. Jak wobec tego wybrać najlepszą i najtańszą ofertę?

Z pomocą może nam przyjść profesjonalny broker leasingowy. Proponujemy skontaktować się np z F4B Leasing Broker. Bardzo łatwo znaleźć ich w internecie. Należy przedstawić szczegółowo swoje potrzeby inwestycyjne oraz możliwości finansowe i spokojnie poczekać na najlepsze oferty. Doradcy z tej firmy sprawdzą, która z firm leasingowych w danej chwili posiada najbardziej optymalne warunki, a przede wszystkim nie będzie nas to nic kosztowało.

Leasing to dla przedsiębiorcy najlepsza forma finansowania swoich marzeń, o ile współgra to z profilem prowadzonej działalności gospodarczej. Należy pamiętać, że nie jest problemem dla Urzędu Skarbowego sfinansowanie sportowego auta, ale przy łodzi motorowej trzeba mieć już większy zapas argumentów, że łódź ta jest nam potrzebna w prowadzonej działalności gospodarczej.

fot. Arkadiusz Bar