Baja Poland to najbliższa impreza w rajdowym kalendarzu RMF 4racing Team. Podczas polskiej rundy Pucharu Świata Cross Country FIA z światową czołówką szybkiego off-roadu zmierzą się nasi kierowcy- Aleksander Szandrowski, Robert Kufel, Piotr Zelt i nowy Secret Man.

W zeszłym sezonie naszym tajemniczym zawodnikiem był Adam Małysz – mówi Rafał Płuciennik, założyciel RMF 4racing Team i pomysłodawca projektu Secret Man. Obok sportowca o takim kalibrze ciężko przejść obojętnie. RMF 4racing Team nie chce na razie zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale pewne jest jedno – nowy Secret Man wywoła nie mniej emocji.

Nowy zawodnik RMF 4racing Team od roku trenuje pod czujnym okiem Aleksandra „Faziego” Szandrowskiego. Już teraz w zespole chodzą słuchy, że uczeń może przerosnąć mistrza. A to poważny wyczyn – w końcu „Fazi” to jeden z najszybszych polskich off-roadowych kierowców.

Pochodzę z miejsca o bogatej off-roadowej scenerii – mówi nowy Secret Man. – Czasami z przymusu, a czasem za sprawą znajomych, w moim życiu jazda terenowa pojawiała się regularnie. Brakowało jej jednak emocji i adrenaliny. Treningi z Fazim dały mi to wszystko i to z dużą nawiązką. Z treningu na trening, z każdym naciśnięciem startera i rykiem silnika off-road stawał się coraz większą częścią mojego życia. To, co zaczęło się jako szalony pomysł Rafała Płuciennika, szybko przekształciło się w moją pasję.

Przed Nowym Secret Manem ostatnie treningi z zawodnikami RMF 4racing Team i wyjazd na Baja Poland. 7. września na rampie startowej w Szczecinie zawodnik zostanie zaprezentowany, po czym czeka go jedno z największych dotychczasowych wyzwań – przetarcie trasy rajdu w samochodzie rajdowym z numerem „0”. Zaraz potem na trasę ruszą takie legendy rajdów terenowych jak Stephan Peterhansel, Krzysztof Hołowczyc i Jean-Louis Schlesser.

fot. rmf4rt.pl