Pierwsze spotkanie Adama Rzepeckiego reprezentującego barwy Basenhurt A&T Racing Team z nową wyścigowa bronią, czyli Volkswagenem Golfem VII GTi, odbyło się na słowackim obiekcie Slovakiaring. Pierwsze testy VW Castrol Cup 2013 w gronie 24 kierowców przebiegały w zmiennych warunkach pogodowych.

Ze względu na opady śniegu jazdy jakie zaplanowane były na wtorek 21 marca, nie odbyły się. Organizator Pucharu, po przejechaniu Golfem trzech okrążeń stwierdził, że warunki do jazdy są zbyt trudne. Przez kapryśną pogodę, zawodnicy mieli okazję odbyć we wtorkowe popołudnie wszystkie zaplanowane zajęcia teoretyczne, takie jak: zapoznanie się z samochodem, szkolenie PR, ważenie zawodników, ustawianie foteli, sesja fotograficzna, omówienie telemetrii. Adam Rzepecki z uwagą słuchał starszych kolegów i zapoznawał się z technicznymi detalami nowego wyścigowego samochodu, jakim już 13-14 kwietnia zadebiutuje podczas pierwszej rundy VW Castrol Cup 2013.

W środę, zawodnikom udało się przezwyciężyć warunki pogodowe i wyjechać na tor, gdzie VW Golf w specyfikacji wyścigowej okazał się rewelacyjnym sportowym samochodem. Nie były to przejazdy typowo treningowe, ponieważ temperatura powietrza i toru nie pozwala na prawdziwe przetestowanie auta. Wykonano jednak kilka okrążeń toru, głównie w celu zrobienia zdjęć kawalkadzie aut. Była to jednak świetna okazja aby poznać specyfikę auta.

Adam Rzepecki: Auto wspaniale się prezentuje, dobrze brzmi i jest solidnie wykonane, a do tego doskonale się prowadzi – zdradził swoje pierwsze wrażenia Adam Rzepecki. To wyścigówka, którą chciałem się od dłuższego czasu ścigać. Golf jest taki, jak powinien być. Widać w nim tą niemiecka precyzję. Czuję się za kierownica bardzo dobrze, a podczas jazdy prowadzi się doskonale. Jedyny detal, do którego się nie przyzwyczaiłem to kierownica z cywilnej wersji, ale to dodaje uroku całej rywalizacji.

– Podczas wtorkowego dnia wiele się nauczyłem z trenerami, którzy prowadzili zajęcia teoretyczne. Były sprawy techniczne, ale i strona medialna, sesja fotograficzna oraz ważenie. W środę wyjechaliśmy na tor i muszę przyznać, na to właśnie czekałem. Samochód prowadzi się rewelacyjnie. Jest w nim potencjał, który będę musiał wykorzystać już podczas pierwszego startu. Inauguracja sezonu już za dwa tygodnie na domowym torze w Poznaniu w dniach 13-14 kwietnia. Chciałbym podziękować całej ekipie VW Racing za dwudniowe spotkanie, moim sponsorom firmie Basenhurt oraz hiszpańskiej firmie Flexinox za wsparcie.

fot. volkswagencastrolcup.pl