Jan Kisiel zaliczył weekend marzeń podczas szóstej rundy serialu Clio Cup na torze Most w Czechach. Wygrał obydwa niedzielne wyścigi, deklasując rywali i zdobywając dodatkowe punkty za najszybsze okrążenie w obydwu wyścigach. 18-letni kierowca z Warszawy pojechał do Czech z nadzieją na utrzymanie szans na tytuł mistrzowski, pomimo sporej straty punktowej do lidera. Już w piątek zasygnalizował bardzo wysoką formę, wygrywając obydwa treningi. W sobotniej sesji kwalifikacyjnej pierwsza piętnastka zmieściła się w sekundzie! Jan Kisiel zanotował siódmy czas, tracąc do najszybszego Reto Wuesta niespełna 0,3 sekundy.

W pierwszym wyścigu w niedzielę przed południem, po starcie z siódmego pola Jan Kisiel już po pierwszym okrążeniu był czwarty, po kolejnych dwóch drugi, a po pięciu został liderem. Uciekł rywalom na bezpieczny dystans około 5 sekund, po czym zwolnił nieco tempo, oszczędzając samochód. Po pokonaniu szesnastu okrążeń przyjechał na metę jako pierwszy z dużą przewagą nad rywalami.

Także w drugim wyścigu, który odbył się w niedzielę po południu Jan Kisiel nie dał szans rywalom, a jego dominacja była jeszcze bardziej zdecydowana. Po fantastycznym starcie z dziewiątego pola wyprzedził dwóch rywali, a po drugim zakręcie był już trzeci! Po zaledwie dwóch okrążeniach awansował na pozycję lidera. Podobnie, jak w pierwszym wyścigu odjechał rywalom i ponownie wygrał bez najmniejszego problemu.

To był rzeczywiście weekend marzeń! – powiedział szczęśliwy Jan Kisiel po zakończeniu weekendu w Moście. – Jechało mi się wspaniale. Samochód był doskonale przygotowany i prowadził się znakomicie. Wielkie dzięki dla firmy Waab Garage i dla mechaników, którzy przygotowali mi auto. Przed nami ostatnia runda serialu. Dzięki dwóm zwycięstwom w Moście nadal mam realne szanse na tytuł mistrzowski.

Jan Kisiel zapewnił sobie w Moście tytuł mistrzowski w klasyfikacji juniorów i otrzymał zaproszenie na jesienne testy Formuły Renault 2000 w Barcelonie, co może być przełomowym momentem w karierze młodego kierowcy. Dzięki kompletowi punktów Jan Kisiel zmniejszył stratę do prowadzącego w klasyfikacji Niemca von Niesewanda do 27 punktów (w prowizorycznej klasyfikacji nieoficjalnej), jednak po odliczeniu zgodnie z regulaminem dwóch najsłabszych wyników, różnica jest jeszcze mniejsza i wynosi 23 punkty.

Losy walki o tytuł mistrzowski rozstrzygną się podczas ostatniej rundy serialu za niespełna 2 tygodnie, na torze Oschersleben w Niemczech. Puchar dla najlepszego zespołu na torze w Moście otrzymał podpoznański Waab Garage. Sponsorem głównym zespołu jest firma Sky Poland – Aircraft & Helicopter Charter – firma działająca w branży dyspozycyjnego transportu lotniczego. Przygotowaniem i obsługą samochodów zajmuje się polska firma Waab Garage z Mrowina koło Poznania.

Wyniki 6 rundy Clio Cup

Wyścig 1
1. Jan Kisiel (PL) 30:18,373
2. Reto Wuest (CH) +3,650
3. Tomáš Pekar (CZ) +6,952
4. Andreas Stucki (CH) +7,209
5. Dino Calcum (D) +8,061
6. Daniel Hadorn (CH) +13,771
7. Marc-Uwe von Niesewand (D) +14,494
8. Thomas Kern (DE) +16,573
9. Rene Leutenegger (CH) +16,620
10. Marcus Kern +18,142

Wyścig 2
1. Jan Kisiel (PL) 30:17.561
2. Marc-Uwe von Niesewand (D) +3,614
3. Rene Leutenegger (CH) +4,420
4. Andreas Stucki (CH) +4,590
5. Tomáš Pekar (CZ) +5,057
6. Dino Calcum (D) +8,049
7. Pascal Eberle (CH) +9,270
8. Daniel Hadorn (CH) +13,944
9. Dennis Eckl (DE) +19,099
10. Alf Ahrens (D) +19,212