W poniedziałek 28 stycznia 2013 odbył się Długodystansowy wyścig Endurance na torze Kormoran w Olsztynie. W zawodach wzięło udział 10 drużyn w tym dwie z Warszawy reprezentujące debiutujący zespoł: WLK Racing Team. Zespół ten składa się z 12 zawodników startujących w Warszawskiej Lidze Kartingowej – na wyjazd do Olsztyna zdecydowało się sześciu z nich: Dariusz Giziński, Andrzej Skotarek, Piotr Pućka, Konrad Jęczeń, Wojciech Łyskawa, Kacper Marczewski.

Zawody, które składały się z 20 minutowej rozgrzewki, 20 minutowych kwalifikacji oraz 2 godzinnego wyścigu rozpoczęły się o godzinie 17. Zawodnicy z Warszawy przybyli nieco wcześniej, aby zapoznać się z nowym torem. Najlepszy czas uzyskał Kacper Marczewski, a po treningu zawodnicy podzielili się na dwa 3 osobowe zespoły. Za główne kryterium podziału wzięli przyjęli wagę, ponieważ pod uwagę brana była średnia waga całego zespołu i wszyscy zawodnicy musieli jechać z tym samym dociążeniem. W zespole WLK Racing Team 1 wystartowali: Konrad Jęczeń, Piotr Pućka, Kacper Marczewski, a drugi zespół reprezentowali: Dariusz Giziński, Wojciech Łyskawa i Andrzej Skotarek.

Już podzieleni na dwa zespoły warszawiacy przystąpili do oficjalnej rozgrzewki. Oba zespoły znalazły się w czołowej trójce. Pierwsze miejsce zajął zespół Opri z czasem 26.28s, następnie WLK Racing Team 1 z czasem 26.38s oraz WLK Racing Team 2 z czasem 26.51s. Podczas kwalifikacji wszystkie drużyny wspięły się na wyżyny swoich umiejętności i pokonywały okrążenia w zawrotnym tempie. Pole Position wywalczył zespół WLK Racing Team 2 z czasem 26.03s przed Opri. Pierwszy zespół z Warszawy uzyskał czas 26.20s co dało im czwarte miejsce tuż za Średnimi Wtorkami, którzy odnotowali identyczny czas.

Z pierwszego miejsca startował Dariusz Giziński, natomiast z czwartego pola ruszał Konrad Jęczeń. Ten pierwszy miał spokojnie pilnować swojego miejsca natomiast ten drugi czychać na błąd rywali. Doskonale udało się to na 5 okrążeniu, kiedy to zespół Średnie Wtorki spróbował zaatakować zespół Opri i zjechał na zewnątrzną toru, co wykorzystał Konrad znajdując miejsce dla swojego karta i wskakując na 3 miejsce. Rozochocony tym zdarzeniem wiele nie czekał i już na następnym zakręcie zaatakował drugą pozycję i po 3 minutach od startu mieliśmy już dwa zespoły WLK Racing Team na prowadzeniu. W dalszej części wyścigu kierowcy walczyli już tylko ze sobą oraz z dublowanymi zawodnikami, a zmiany w różnych momentach wyścigu spowodowały, że do samego końca nie było wiadomo kto zwycięży, a kolejność między drużynami zmieniała się kilkukrotnie.

Ostatecznie wygrał zespół WLK Racing Team 2 w składzie: Piotr Pućka, Konrad Jęczeń, Kacper Marczewski przed zespołem WLK Racing Team 1: Wojciech Łyskawa, Dariusz Giziński, Andrzej Skotarek. Zespoły przyjechały na metę w 10 sekundowym odstępie co w przeciągu 2 godzinnego wyścigu dało różnicę 0,04s na jedno okrążenie. Trzecie miejsce zajął zespół ŚREDNIE WTORKI w składzie: Przemysław Lipiński, Adrian Sidor, Martin Golc, Mariusz Barczewski, Mateusz Witkowski ze stratą dwóch okrążeń do liderów.

Już 3 dni później niemal wszyscy zawodnicy WLK Racing Team zmierzą się w nowym cyklu Drużynowych Mistrzostw Warszawy, a za miesiąc zespół WLK Racing Team uda się na pierwsze zawody międzynarodowe. Zapraszamy do śledzenia strony www.wlkart.pl oraz polubienia naszego fanpage www.facebook.com/WLKRacingTeam