Nikt nie lubi przepłacać wydając pieniądze zwłaszcza na to, co i tak trzeba kupić. Idealnym przykładem jest tu ubezpieczenia OC. Jego posiadanie narzuca każdemu kierowcy ustawa, ale ceny ustalają już towarzystwa. Warto więc wiedzieć jakich narzędzi użyć, aby za ochronę płacić jak najmniej.

Najlepsza metoda

Najlepszym sposobem na znalezienie najtańszej polisy będzie kalkulator OC rankomat.pl, często nazywany również porównywarką. Nie każdy jednak jest to takich stron przekonany, a często nawet podważa się potrzebę tego typu usług, jako pomocy przy szukaniu ofert ubezpieczenia. W takich przypadkach zapomina się często o tym, że najlepszym sposobem na zlezienie najtańszego OC, jest porównanie propozycji w jak największej liczbie towarzystw. Na początek najlepiej będzie chyba wiedzieć jak działają takie witryny. Otóż przy pomocy formularza umieszczonego na stronie, pozyskiwane są wszelkie potrzebne do wyliczeń informacje, następnie system strony, przesyła odpowiednie dane do centrali towarzystw, zwrócone informacje przedstawiane są w postaci zestawienia, ze zwróceniem szczególnej uwagi na ceny konkretnych propozycji. Wszystko wydaje się proste, łatwe, szybkie i takie właśnie jest. Bez zbędnych trudności, znajduje się ofertę najtańszego OC.

Najtańsze OC

Teoretycznie sposobów na szukanie najtańszego OC jest kilka, ale wszystkie wymagają sporych nakładów czasu, a często również i pieniędzy. Jeśli osobiście odwiedza się przedstawicieli, sporo zajmie odwiedzenie ich większej liczby, nie mówiąc już o pieniądzach przeznaczonych na dojazdy do każdej siedziby. Dzwonienie to każdego towarzystwa z osobna również zabierze sporo czasu, a i koszty za wykonanie ponad 10 połączeń będą znaczne. Formularze internetowe, to dobra alternatywa, jednak tak ja w poprzednich przypadkach, za każdym razem należy podawać te same dane, z niewielkimi różnicami, w zależności od tego jak dany ubezpieczyciel wylicza oferty. Dlaczego więc porównywarka OC będzie najlepszym rozwiązaniem? Odpowiedź jest trochę długa ale prosta. Mianowicie, wszystkie dane wprowadzane są tylko raz, bo formularz na takiej witrynie łączy ze sobą wszystkie pytania, jakie niezbędne są do przedstawienia ofert wszystkich towarzystw jakie znajdują się w ofercie kalkulatora. Wszystkie propozycje wyświetlane są na jednej stronie co ułatwia ich porównanie i szybkie zorientowanie się w tym, która z nich będzie najodpowiedniejsza. Szczególnie przy wykonywaniu kalkulacji jedynie cen OC wszystkie wyniki układane są rosnąco, oznacza to, że klient w użytkownik serwisu już po chwili widzi dokładnie, która z ofert będzie najtańsza dla niego. Wyświetlane są również informacje o dodatkowych ubezpieczeniach, które za odpowiednią dopłatą można dokupić, poszerzając tym samym zakres ochrony, ponieważ jedni klienci będą szukali jedynie OC, a inni z kolei, którzy dużo podróżują zainteresują się inną propozycją zawierającą dodatkowy assistance, zapewniający pomoc w przypadku awarii na terytorium kraju. Każdy użytkownik może więc wybrać takie ubezpieczenie, które najbardziej mu odpowiada i będzie dla niego nie tylko najtańsze ale i najkorzystniejsze.

Dodatkowe zalety

Dzięki kalkulatorowi OC oszczędza się nie tylko czas ale i pieniądze. Ubezpieczenie jest tańsze pod wieloma względami, ponieważ nie podnosi się niepotrzebnie kosztów związanych z jego znalezieniem, a dodatkowo nie przepłaca się za coś, co jest i tak w każdym towarzystwie takie samo. Porównywarka nie tylko oferty zaprezentuje, ale i wiedząc również jak skomplikowany potrafi być świat ubezpieczeń dla osoby postronnej, potrafi zapewnić dodatkową pomoc w postaci agentów, z którymi można się skontaktować. Z podanego an stronach numeru telefonu można skorzystać nie tylko wtedy gdy pojawią się kłopoty podczas wykonywania wyliczeń, ale i wtedy gdy chciałoby się porozmawiać z osobą kompetentną w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych. Często jest również i tak, że na takich stronach można zawierać umowy na specjalnych preferencyjnych warunkach lub z dodatkową ochroną w korzystniejszej niż standardowo cenie.

Główną zaletą porównywarki jest to, że łatwo można znaleźć najtańszą ofertę spośród kilku lub kilkunastu towarzystw, ma jednak ona również inne zalety, które jedynie dodatkowo podnoszą korzyści płynące z korzystania z niej.