Do startu w Rajdzie Abu Dhabi Lotto Team będzie się przygotowywać w Dubaju wspólnie z Andreasem Schultzem, dwukrotnym zwycięzcą Rajdu Dakar. Pod okiem legendarnego pilota zawodnicy będą doskonalić swoje umiejętności na piaskach pustyni.

58-letni Bawarczyk jest jednym z najbardziej utytułowanych pilotów teamów rajdowych. W swoim sportowym CV może wpisać dwukrotny triumfw rajdzie Dakar. Podczas swoich 7 występów w tej imprezie, aż trzy raz był na podium. Andreas Schultz zasiadał na fotelu pilota u najlepszych kierowców świata, m.in. H.Masuoki, J.Kleinschmidta i C.Sainza. W Dubaju podczas testów usiądzie obok Martina Kaczmarskiego.

W ramach wspólnych treningów oprócz omówienia trasy zbliżającego się rajdu, Andreas Schultz wspólnie z Lotto Team popracują nad zgraniem i komunikacją. – To zaszczyt ćwiczyć pod okiem takiej legendy – mówi Martin Kaczmarski, kierowca Lotto Team. – Ten człowiek o rajdach wie wszystko. Jestem szczęśliwy i podekscytowany. Spotkania z Andreasem Schultzem nie może się doczekać także Bartłomiej Boba. – To niesamowite, że będę mógł podpatrzeć, jak Andreas pracuje z kierowcą, jak go prowadzi, a także, jak ocenia jego potencjał, możliwości i zgodnie z tym nawiguje.

Wspólne treningi panowie rozpoczną już w piątek 29 marca, a zakończą tuż przed rozpoczęciem Rajdu Abu Dhabi 3 kwietnia. Przygotowania Lotto Team z Andreasem Schultzem są uzupełnieniem wspólnych treningów Martina Kaczmarskiego z Krzysztofem Hołowczycem, którego Schultz jest pilotem. Już piątego kwietnia oba duety rajdowe zmierzą się na 4-dniowym rajdzie. Dla ekipy Lotto będzie on sprawdzianem nie tylko umiejętności, ale również testem dla ich nowego samochodu, Toyoty Hilux Overdrive. – To ogromne wyzwanie, ale tylko mierząc się z takimi, można się rozwijać i uczyć. W Abu Dhabi i w kolejnych rajdach chcemy przede wszystkim się uczyć i zbierać doświadczenie – mówi Martin Kaczmarski.