Już w sobotę i niedzielę odbędą się kolejne rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, w których wystąpi Roman Baran w swoim Renault Clio RS. Rzeszowianin powalczy z mocną stawką samochodów napędzanych na jedną oś.Na liście zgłoszeń Limanowskich zawodów widnieje 117 zawodników, co jest rekordem frekwencji w tym sezonie. Oprócz Polaków do klasy Open-2000, gdzie startuje Baran zgłosiło się kilku Słowaków, którzy stoczą zaciętą walkę o podium.

Roman Baran: Jestem dobrze przygotowany do startu w Limanowej, ale jak zawsze jakieś małe rzeczy wychodzą w ostatniej chwili. Jak za każdym razem, tak i teraz jadę po dobry wynik, którym będzie wygrana w ośce i klasie Open-2000. Chciałbym jak najwyżej być w generalce, ale ponad 30 samochodów czteronapędowych to z pewnością mocna konkurencja. Będę w ten weekend walczył o punkty do Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Słowacji, gdzie chciałbym zdobyć dobre miejsce na koniec sezonu. Od zawodów w Limanowej powraca Marcin Gładysz w mocnym VW Scirocco i to on pewnie będzie liderem ośki, ale wszystko zweryfikuje nasza jazda.

– Życzyłbym sobie, żeby zawody przeszły sprawnie i bez obsuwy czasowej. Moim celem jest dojechanie do mety i zdobycie punktów do rocznej klasyfikacji. Moje starty w tym sezonie wspierają firmy: SZiK, Grupa HANDLOPEX, opona.pl, Bendiks Rzeszów, Korporacja VIP, Agregaty Prądotwórcze Pex Pool Plus, B3Studio, Placard i Carrera Sport. Moimi patronami medialnymi na sezon 2012 są: Radio VIA Rzeszów, Nowiny Gazeta Codzienna, www.wyscigigorskie.pl. Za obsługę PR w sezonie 2012 dziękuję profesjonalistom z Team Promotion Marketing i PR Sportowy. Do zobaczenia na trasie.

fot. Arkadiusz Bar