Po nieobecności podczas GSMP Sopot, opolski kierowca wyścigowy Rafał Grzywaczyk powraca do walki o tytuł Mistrza Polski w klasie Open-2000 podczas dolnośląskich rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Siennej. W najbliższy weekend na 2700-metrowej trasie z Siennej do Przełęczy Puchaczówka spotka się blisko 80 kierowców z wyścigów górskich oraz wyścigów torowych, aby rywalizować o tytuł najlepszego wyścigowca w Polsce. Na starcie zobaczymy Hondę CRX Opolanina Rafała Grzywaczyka, który pojedzie w klasie Open-2000. Podczas nieobecności Romana Barana, obecnego lidera klasy do 2000cm3, Grzywaczyk jako lokalny kierowca jest pretendentem do wygrania.

Rafał Grzywaczyk: Sienna to jedyny wyścig w kalendarzu, który dobrze znam, ze względu na bliskość trasy. Niestety ostatnich zawodów nie jechałem, ale tym razem auto będzie już dobrze przygotowane i zestrojone, więc czas rozpocząć prawdziwe ściganie. Plan to poprawić rekord jaki w sezonie 2011 ustanowił moim samochodem Krzysztof Czaja czyli 1.55. Chciałbym zejść około 10 sekund z tego czasu i powinno być dobrze. Będę próbował walczyć o pierwsze miejsce w klasie, bo trzeba odrobić stratę punktową z Sopotu.

– Prognozy pogody zapowiadają opady, ale liczę na suchą nawierzchnię, bo na takiej będę najlepiej przygotowany. Sienna i Banovce, które są kolejnymi rundami to trasy typowo pod mój styl jazdy. Są kręte, zakręty trzeba przejeżdżać na odwagę, a do tego obie góry są dosyć strome. W tej walce podczas wszystkich występów sezonu 2012 pomagają mi moi sponsorzy firmy KIMBEX Dream Cars, Casada Health & Beauty oraz firma Pit Stop, którym bardzo dziękuję za wsparcie. Zapraszam kibiców z Opolszczyzny na święto wyścigowe do Siennej.