W ostatni dzień starego roku, zakończył się coroczny plebiscyt organizowany przez Nową Trybunę Opolską oraz Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego na najpopularniejszego sportowca Opolszczyzny 2012. Na finiszu plebiscytu popisał się kierowca Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski Rafał Grzywaczyk, który zgromadził największą liczbę głosów, wygrywając z dużym zapasem.

Reprezentant Automobilklubu Opolskiego w ubiegłym roku zajął trzecie miejsce w klasie Open-2000 startując samochodem Honda CRX. Należy dodać, iż Rafał jest pięciokrotnym Mistrzem Opolszczyzny w KJS, a sezon 2012 był debiutem na trasach Mistrzostw Polski, na które z pewnością Opolanin powróci już podczas inauguracji sezonu GSMP 2013 w Załużu 18 i 19 maja.
Wręczenie prestiżowych nagród dla najlepszych sportowców Opolszczyzny odbędzie się 19 stycznia w Filharmonii Opolskiej, podczas już 45 Gali plebiscytu „Sportowiec Roku Opolszczyzny”.

Rafał Grzywaczyk: To było dla mnie wielkie zaskoczenie – mówi nowo wybrany Sportowiec Roku Opolszczyzny Rafał Grzywaczyk. Informacja dotarła do mnie dopiero 1 stycznia, kiedy ustały skutki nocy sylwestrowej. Cieszę się niezmiernie z wygranej w tym prestiżowym plebiscycie, ponieważ to daje mi coraz większe szanse na znalezienie sponsora na starty w sezonie 2013 i rywalizację o tytuł Mistrza Polski.

– Oprócz mojej wygranej, zdecydowanie jest to zwycięstwo sportów motorowych, które w całej Polsce mają tysiące kibiców i to właśnie tym kibicom chciałbym podziękować za wsparcie w głosowaniu. Gratuluję wszystkim laureatom i do zobaczenia 19 stycznia na Gali plebiscytu Sportowiec Roku Opolszczyzny, która odbędzie się już po raz 45 w swojej historii w opolskiej Filharmonii, to będzie dla mnie ukoronowanie sezonu 2012, a więc godnie będę reprezentował Automobilklub Opolski i moich kolegów górali.