W tym roku Zimowe Stop Cafe jedzie do Wisły, by 25 lutego wesprzeć charytatywną akcję Snow Sport Show i odbywający się w jej ramach narciarski Bieg po nowe życie, propagujący medycynę transplantacyjną. Podczas imprezy zobaczymy Kubę Giermaziaka z Verva Racing Team oraz motocyklistów z Orlen Team – Jacka Czachora, Marka Dąbrowskiego i Kubę Przygońskiego.

Przy okazji tegorocznej edycji Zimowego Stop Cafe kierowcy Verva Racing Team i Orlen Team zamienią swoje sportowe maszyny na… narty biegowe! Wspólnie z liczną grupą polskich gwiazd, m.in. Przemka Salety, Pawła Kukiza, Joanny Jabłczyńskiej, Jarosława Jakimowicza, Tomka Iwana, Mateusza Borka, Alana Andersza i Rafała Bryndala, staną do rywalizacji w charytatywnym „Biegu po nowe życie”, który odbędzie się 25 lutego o godz. 12:00 na pl. Hoffa w Wiśle. Bieg jest kulminacyjnym punktem programu imprezy Snow Sport Show, której celem jest zwiększenie społecznego poparcia dla idei medycyny transplantacyjnej i podkreślenie dużego znaczenia aktywności sportowej w rehabilitacji osób po transplantacji.

Poza trasami biegowymi kierowców będzie można spotkać w okolicy mobilnej kawiarenki Stop Cafe, zlokalizowanej na rynku w Wiśle. Będzie ona serwowała uczestnikom imprezy Snow Sport Show gorące napoje i specjalne energetyczne przekąski. Zimowe mobilne Stop Cafe towarzyszyło narciarzom w ubiegłych latach w takich miejscowościach jak Zakopane, Witów czy Białka Tatrzańska. Projekt Snow Sport Show powstał w 2011 roku. PKN Orlen jest po raz drugi głównym sponsorem inicjatywy.