Dnia 8 września odbyły się kwalifikacje do 3 Edycji Warszawskiej Ligi Kartingowej. Na torze F1 Karting w Warszawie zjawiło się 43 zawodników. którzy walczyli o 32 miejsca oraz jak najlepsze rozstawienie w nowym sezonie.

Impreza rozpoczęła się od krótkiego przypomnienia zasad, po podziale na grupy rozpoczęły się jazdy. Z trzech przejazdów pod uwagę były brane 2 najlepsze czasy. W pierwszej grupie najlepszy czas uzyskał Dariusz Giziński 40.37s, natomiast w drugiej dwie osoby zeszły poniżej bariery 40s – Konrad Jęczeń uzyskał 39.94s a Sebastian Mikulski 39.99s. W trzeciej grupie najlepszy czas uzyskał Piotr Pućka 39.48s, natomiast w czwartej najszybszy okazał się Norbert Szafranowicz z czasem 39.76s. Ostatecznie po pierwszej sesji pierwsza trójka ukształtowała się następująco: Piotr Pućka 39.48s, Michał Seroka 39.74s, Norbert Szafranowicz 39.76s.

Podczas drugiej sesji każdy już wiedział na kogo należy zwrócić największą uwagę. Wysoką formę oraz dobrą znajomość toru potwierdził Piotr Pućka, który ponownie był najszybszym zawodnikiem i z czasem 39.31s przewodził na czele stawki. Na drugie miejsce wskoczył Piotr Podbielski ze stratą 0.23s do Piotra Pućki. Na kolejnych miejscach było bardzo ciasno i o końcowych pozycjach decydowały setne sekundy. Trzecie miejsce miał Sebastian Mikulski ze średnim czasem dwóch przejazdów 39.72s. czwarty Konrad Jęczeń 39.77s, piąty Norbert Szafranowicz 39.78s, szósty Grzegorz Sawicki 39.79s, siódmy Piotr Paczyński 39.83s.

W trzeciej sesji każdy mógł poprawić swój gorszy czas oraz końcową lokatę. Najlepiej wykorzystał to Piotr Podbielski, który poprawił swój czas o 0,47s i spychając Piotra Pućkę na drugie miejsce o jedynie 0,008s wygrał kwalifikacje do 3 Edycji Warszawskiej Ligi Kartingowej. Trzecie miejsce zajął Sebastian Mikulski, który tego dnia był w wyjątkowo wysokiej formie i miał bardzo dobre i równe tempo. Czwarte miejsce przypadło Michałowi Seroce – autorowi najszybszego czasu 1 okrążenia. Piąte miejsce zajął Jakub Bednarczyk, a szóste Grzegorz Sawicki.

Najlepsze 32 osoby wezmą udział w 6 Eliminacjach na 5 torach zbierając punkty do klasyfikacji generalnej. Różnorodność torów oraz wysoki poziom zawodników gwarantują masę emocji oraz niezapomnianych wrażeń. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na www.wlkart.pl