W dobie kryzysu gospodarczego nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale także małe firmy oraz zwykli obywatele z większą niż dotąd pieczołowitością przyglądają się strukturze ponoszonych wydatków. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, również w segmencie wielofunkcyjnych urządzeń drukujących powstają nowe rozwiązania, pozwalające ograniczyć koszty do niezbędnego minimum, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości wydruku czarno-białych dokumentów oraz kolorowych zdjęć. Korzystając z tych rozwiązań, można łatwiej zrównoważyć domowy budżet lub bilans finansowy niewielkiej firmy, nawet w przypadku drukowania błyszczących fotografii w doskonałej, wręcz studyjnej jakości.

Sztandarowym przykładem jest ekonomiczna drukarka epson xp-102, należąca do rodziny wielofunkcyjnych atramentowych urządzeń domowych Epson Expression Home. To kompaktowe urządzenie o rozmiarach 390x300x145 mm posiada funkcje skanowania, kopiowania oraz drukowania, dzięki czemu stanowi kompleksowe rozwiązanie do wielu zadań. Nie zajmując zbyt dużo miejsca na biurku, Epson XP-102 doskonale sprawdza się w roli energooszczędnego (posiadającego certyfikat ENERGY STAR) urządzenia wielofunkcyjnego do użytku domowego i szkolnego.

Niski koszt zakupu drukarki oraz możliwość wymiany wyłącznie pojedynczego, zużytego, wkładu atramentowego (ponieważ każdy z czterech bazowych kolorów znajduje się osobno), czyli wyjątkowo tania eksploatacja urządzenia, to wręcz gwarancja oszczędności. Co więcej, charakterystyczne opakowania atramentów z serii Claria Home, ze stokrotką, nie tylko ułatwiają odnalezienie i zakup odpowiedniego wkładu oznaczonego symbolem 18, ale także umożliwiają wybór wersji 18XL, o zwiększonej pojemności. Używając wkładów Epson T1811, T1812, T1813 i T1814, czyli tuszy black, cyan, magenta i yellow w wersji 18XL, można jeszcze bardziej obniżyć koszt jednostkowy wydrukowanych stron.

Oprogramowanie dołączone do wspomnianego urządzenia wielofunkcyjnego oferuje funkcję edycji zeskanowanego tekstu, poprawiania jakości zdjęć itp.. Na przykładzie tym wyraźnie widać, iż warto korzystać z ekonomicznych rozwiązań dostępnych na rynku domowych drukarek atramentowych, bez obaw o jakość wydruku. Istnieją produkty “dobre i tanie”, a Epson Expression Home XP-102 jest tego najlepszym dowodem.

fot. inksystem.pl