Podczas zbliżających się rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Sopocie, rzeszowski kierowca wyścigowy Roman Baran będzie obchodził jubileusz startów podczas LOTOS Grand Prix Sopot-Gdynia. To już dziesiąty występ Romana Barana na najbardziej wysuniętej na północ trasie GSMP.

Tym razem do Trójmiasta zjedzie 66 zawodników, w tym i rzeszowianin, który na 15 LOTOS GRAND PRIX Sopot-Gdynia przywiezie Renault Clio RS. W klasie Open-2000 w której zobaczymy Barana podczas nadmorskich rund wystartuje rekordowa liczba polskich zawodników. Roman zmierzy się z szóstką konkurencji, w której znajdują się zarówno debiutanci, jak i kierowcy startujący na co dzień na torach wyścigowych.

Jak co roku zawody GSMP Sopot, przyciągną z pewnością dużą rzeszę kibiców, zarówno lokalnych mieszkańców jak i tych, którzy do Gdyni, Sopotu i Gdańska przyjeżdżają na pierwszy wakacyjny weekend. Prognozy zapowiadają dużo słońca i sporo promieni słonecznych, które będą wspierać zawodników startujących na 3050-metrowej trasie z Sopotu do Gdyni już w najbliższy weekend.

Roman Baran: W tym roku świętujemy podczas Sopot GP mój 10 start w tych zawodach. To już tyle czasu, pojawiam się rok rocznie na najciekawszych zawodach w kalendarzu GSMP, i nie umiem uwierzyć, że to tak szybko zleciało. Jestem wypoczęty, tyle co wróciłem z wakacji, więc siły i wola walki są przygotowane na Sopot. Mam nadzieję, że trasa będzie dobrze przygotowana, niestety asfalt nie jest najnowszy i sprawia już kłopot, ale to taki sport, nie ma co patrzeć na złe strony tylko trzeba walczyć.

– Odcinek z Sopotu do Gdyni jest bardzo szybki i trzeba na nim uważać i nie popełniać błędów. W mojej klasie w tym sezonie jest jakaś rewolucja. Mam 6 konkurentów, w tym debiutantów i kierowców z torów wyścigowych, więc na pewno będzie szybko. Czekam na ten wyjątkowy klimat Sopotu i morza, który dzięki Leszkowi Orskiemu z roku na rok jest coraz fajniejszy i bardziej profesjonalny. Powiem prosto Grand Prix Sopotu jest super. Kibice, którzy pojawiają się w dużej ilości dodaje splendoru, a ja musze liczyć tylko na to żeby wszystko poszło sprawnie, żebym znalazł się jak najwyżej w generalce i w klasie no i w niedzielę wykąpał się w Bałtyku.

– Dziękuję moim sponsorom: SZiK, Grupa HANDLOPEX, opona.pl, Bendiks Rzeszów, Korporacja VIP, Agregaty Prądotwórcze Pex Pool Plus, B3Studio, Placard i Carrera Sport. Moimi patronami medialnymi na sezon 2012 są: Radio VIA Rzeszów, Nowiny Gazeta Codzienna, www.wyscigigorskie.pl. Za obsługę PR w sezonie 2012 dziękuję profesjonalistom z Team Promotion Marketing i PR Sportowy. Do zobaczenia na molo.