Dagmara Kowalczyk, reporterka stacji TVN Turbo specjalizująca się m.in. w tematyce off-roadowej, w najbliższy weekend wystartuje jako kierowca zespołu Power Off-Road Team podczas rozgrywanej w okolicach Stalowej Woli imprezy Master Race 2012. Zawody typu cross-country dla kierowców nie posiadających licencji sportowej są rozgrywane równolegle z rajdem Baja Carpatia, w której uczestniczyć będą licencjonowania zawodnicy, na czele z Adamem Małyszem, Mirosławem Zapletalem czy Łukaszem Łaskawcem.

Pilotem Dagmary będzie doświadczony członek ekipy Power Off-Road – Roman Popławski, a samochód w którym wystartują to znana konstrukcja własna o nazwie Black Tank. Auto, jak na off-roadową rajdówkę, ma oszałamiające osiągi: od 0 do 100 km/h rozpędza się w 7,5 sekundy. Napędzające je silnik BMW 4.0 V8 o mocy 286 KM jest ze skrzynią Jeepa, mostami portalowymi Volvo Laplander i reduktorem Atlas II. Zanurzenie auta to 170 cm. Partnerami zespołu są: Dragon Winch, Elpigaz i Canea.

Dagmara Kowalczyk: O tym, by wystartować tak topowym samochodem, marzy chyba każdy, kto pasjonuje się rajdami off-road’owymi. Oczywiście dopiero go poznaję, odkrywam jego niesamowite możliwości i staram się zgrać z tym terenowym drapieżnikiem, co nie ukrywam sprawia mi ogromną frajdę. Start w Baja Carpathia Master Race będzie okazją do tego, by na własnej skórze przekonać się jak trudną, wyczerpującą dyscypliną są rajdy terenowe i co czują zawodnicy, których od lat obserwuję zza taśm odcinków specjalnych. Po kilku treningach za kierownicą Black Tanka wiem, ile wysiłku kosztuje przejechanie kilkudziesięciu kilometrów, a tu będzie ich prawie trzysta. Cieszę się, że organizatorzy połączyli siły i w końcu w Polsce mamy imprezę, na której mogą spotkać się zawodnicy z różnych kategorii off-road’u. Do zobaczenia w Stalowej Woli!

Zawody składają się z czterech odcinków specjalnych, które poza krótkim prologiem miejskim w Stalowej Woli mają długość od 49 do 88 km. Łączna długość rasy wyniesie ponad 500 km. Po piątkowym prologu , który będzie zaledwie przygrywką do prawdziwej rywalizacji, właściwa część rajdu odbędzie się w sobotę i niedzielę (30 czerwca-1 lica) na poligonie w Nowej Dębie. Rajd “Baja Carpathia” będzie 2. rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych oraz 1. rundą Rajdowego Pucharu Cross Country.