Wyścigi górskie wchodzą w decydującą fazę. Finałowe rundy GSMP rozegrane zostaną na Podkarpaciu, gdzie ścigać się będą zarówno polscy, jak i słowaccy kierowcy. Już w najbliższy weekend, 22 i 23 września wyścigowa kawalkada zjedzie do Sanoka, gdzie rozegrane zostaną 13 i 14 runda GSMP. Trasa Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego liczy 4688 metrów i wiedzie z miejscowości Wujskie do Tyrawy Wołoskiej. W przepięknej scenerii kibice zobaczą 90 zawodników, którzy stworzą wielkie wyścigowe show na zakończenie rywalizacji w Górskich samochodowych Mistrzostwach Polski. Do walki o tytuł Mistrza Polski oraz Mistrza Słowacji w klasie Open-2000 stanie również rzeszowski kierowca wyścigowy Roman Baran, który pojawi się na trasie 38. edycji wyścigu w Renault Clio RS. Ten wyścig zadecyduje o pozycji końcowej i tytule Mistrza Słowacji.

Roman Baran: Myślę, że będzie OK podczas Załuża. Po awarii, jaka przytrafiła się podczas słowackich rund w Zvoleniu, skrzynia biegów jest jeszcze w częściach. Zniszczenia są dosyć spore, bo rozleciało się łożysko i spowodowało niemałe spustoszenie w skrzynie biegów. Staramy się poskładać nowa skrzynię i już w czwartek będziemy testować samochód. Najważniejsze żeby wszystko zagrało, bo w zasięgu ręki jest tytuł Mistrza Słowacji. Polski tytuł zapewniłem sobie już w Banovcach, ale jak co roku kończę sezon domowym występem w Załużu, który jest tylko 60 km od Rzeszowa. Jeśli pojawi się mój najgroźniejszy przeciwnik, będę musiał dojechać do mety podczas jednej z rund na co najmniej 3 miejscu.

– Załuż będzie mi w tym sprzyjał, bo startuję tu już kilka lat. Odcinek jest typowo wyścigowi i można na nim ustawić świetnie auto. Co więcej to jedyny wyścig w Polsce, gdzie pojawia się tylu wiernych kibiców, których serdecznie zapraszam 22 i 23 września na finałowe rundy GSMP 2012. Dziękuję bardzo moim sponsorom za cały sezon, a zwłaszcza za wielkie zaangażowanie jakiego udzielili mi przy zakupie i naprawie skrzyni biegów. Dziękuję firmom: SZiK, Grupa HANDLOPEX, opona.pl, Bendiks Rzeszów, Korporacja VIP, Agregaty Prądotwórcze Pex Pool Plus, B3Studio, Placard i Carrera Sport, oraz moim patronom medialnym : Radio VIA Rzeszów, Nowiny Gazeta Codzienna, www.wyscigigorskie.pl. Podziękowania należą się również słowackiej ekipie L Racing Liptak.

fot. Arkadiusz Bar