Ostatnie dwie rundy pucharu Clio Cup Bohemia rozegrane zostały w miniony weekend 15 i 16 września na niemieckim torze wyścigowym Motorsport Arena Oschersleben. Coraz bardziej popularna wyścigowa seria przyciągnęła na start 27 kierowców, którzy rywalizowali na 3667-metrowym obiekcie wspólnie z zawodnikami DTM, Scirocco R-Cup oraz Porsche Carrera Cup. Wśród zawodników dysponujących renault Clio Cup znalazło się dwóch zawodników z zespołu BASENHURT A&T Racing Team, którzy podczas obu wyścigów radzili sobie bardzo dobrze. Można śmiało powiedzieć, iż BASENHURT A&T Racing Team zaliczył dwa fenomenalne wyścigi, w których nie zabrakło walki.

Tor Oschersleben jest bardzo płaskim obiektem wyścigowym, z kilkoma miejscami gdzie można wyprzedzić przeciwnika. Na pierwszy rzut oka po zapoznaniu się z torem wydaje się, że nie ma takich miejsc, ale po lepszym poznaniu i wjeżdżeniu się w tor, dokładnie wiedziałem gdzie można zaatakować – mówił Adam Rzepecki. Najlepszym wynikiem tego weekendu popisał się Adam Rzepecki, sklasyfikowany po nałożeniu kary drive through podczas sobotniego wyścigu na 21 miejscu, w niedzielę, ukończył wyścig na 13 pozycji wyprzedzając podczas walki aż 9 konkurentów. Ostatecznie na koniec sezonu Adam Rzepecki zajął 19 pozycję na 44 sklasyfikowanych zawodników oraz czwarte miejsce w klasie Daltec Junior.

Można powiedzieć jestem zły i zadowolony z występu na torze Oschersleben w Clio Cup Bohemia. Pierwszy wyścig zapowiadał się bardzo dobrze. Niestety kara drive through pokrzyżowała mi plany i ostatecznie dojechałem do mety na 21 pozycji na 27 startujących. Po okrążeniu wyjazdowym na pola startowe przejechałem ponownie przez depo, co jak okazało się później jest zabronione w Clio Cup i stąd ta kara. Drugi wyścig jechałem, żeby zająć jak najlepsze miejsce no i moja zaciętość opłaciła się – dodał Adam Rzepecki.

Z 21. miejsca przebiłem się na 13. pozycję, wyprzedzając dużo bardziej utytułowanych zawodników. Cały weekend zaliczam jednak to tych udanych, chociaż podczas treningów wydawało mi się, że na Oschersleben nie powalczę, to wyścigi pokazały jednak co innego. Każdy wyścig daje mi wiele satysfakcji, możliwość poznania torów i zdobycia doświadczenia, co nie byłoby możliwe bez wsparcia firmy BASENHURT. Dziękuję moim mechanikom, zespołowi i gratuluję zwycięzcom pucharu. Teraz powoli zaczynam myśleć o sezonie 2013, do którego chciałbym się dobrze przygotować.

Założone na początku roku cele przez zespół BASENHURT A&T Racing Team zostały osiągnięte: dokładne poznanie możliwości samochodu, torów, specyfiki startu w serii pucharowej, gdzie wszystkie auta są identyczne. Zebrane doświadczenie z pewnością zaprocentuje już w przyszłym sezonie, a zawodnicy BASENHURT A&T Racing Team pojawia się na najwyższych miejscach w klasyfikacji.