Kolejne rundy Mistrzostw Europy FIA CEZ Hill Climb Trophy zostaną rozegrane na Austriackiej trasie z St.Urban do miejscowości Karnten Simonhohe już w najbliższy weekend 1 i 2 września. Do rywalizacji w tych zagranicznych zawodach staje Grzegorz Duda, który w tym sezonie po raz drugi walczy o tytuł Mistrza FIA CEZ w grupie A.

Na starcie organizator Car Team Ferlach zebrał 114 zgłoszeń, w tym 23 formuły, które będą stanowiły ciekawy punkt programu międzynarodowych wyścigów górskich. Już od soboty zawodnicy będą ścigać się na 2805m trasie z St. Urban do Simonhohe. Na sobotę przewidziane zostały treningi rozgrywane w godzinach od 13.00 – 18.00. W niedzielny poranek, zawodnicy od 9.00 do godziny 10.00 będą mogli zaliczyć warm-up, a już od 11.00 wyruszą na trasę trzech podjazdów wyścigowych, których suma zdecyduje o zajętej pozycji.

Grzegorz Duda do Austrii jedzie jako lider klasyfikacji grupy A i zamierza powalczyć o kolejne punkty, które dadzą mu na koniec sezonu drugi tytuł mistrzowski. W zawodach uczestniczyć będą oprócz Austriackich zawodników również Włosi, Słowacy, Słoweńcy, Węgrzy, Francuzi, a także Chorwaci oraz jedyny polski zawodnik Grzegorz Duda, który wystartuje Mitsubishi Lancerem Evo VIII.

Grzegorz Duda: Jesteśmy już przygotowani do wyjazdu do St.Urban. Mieliśmy trochę czasu żeby przejrzeć samochód, udało się również wykonać testy, które wypadły bardzo pozytywnie. Liczę, że auto dojedzie do mety ciekawych zawodów, jakie szykują się w Austrii. To kolejne rundy FIA CEZ Hill Climb Trophy. Ostatnie zawody zakończyły się bardzo niemiło, dlatego liczę na Austriaków, że pokażą profesjonalną organizację zawodów, oraz wszystko pójdzie bezpiecznie.

– Trasa z St.urban jest dość krótka bo ma zaledwie 2805m, za to jest bardzo szybka. W zeszłym roku wykręcałem tam czasy ok. 1.56, ale w tym roku chciałbym poprawić mój wynik. Myślę, że nie powinienem popełnić błędów. Znam trasę, więc będzie mi dużo łatwiej. Na liście zgłoszeń widnieje 114 zawodników w tym i 23 formuły, które będą śmietanką dla kibiców. Muszę przyznać, że w Austrii jesteśmy bardzo ciepło przyjmowani. Otrzymaliśmy w tym roku oficjalne zaproszenie, organizator z Car Team Ferlach zapewnił nam nocleg oraz wyżywienie na ich koszt. To bardzo miłe.

– Na te międzynarodowe zawody jedzie z naszym zespołem ekipa www.wyscigigorskie.pl, która będzie relacjonować nasze zmagania podczas weekendu na oficjalnym portalu GSMP. Zobaczycie z pewnością kilka onboardów, moje wypowiedzi oraz pojawią się wyniki z zawodów. Już po wyścigu zapraszam was do obejrzenia relacji jaka zostanie przygotowana z tego występu. Szkoda, że w FIA CEZ nie startuje więcej polskich ekip, bo mogłoby być ciekawie.

– Chociaż muszę przyznać, że szykuję dla wszystkich niespodziankę i jeszcze w tym sezonie wraz z Duda Motorsport pojawi się nowy zawodnik w CEZ-ie. Za wsparcie sponsorskie podczas startów w FIA CEZ dziękuję firmom V-Tech Dynamometers, Steinhof, Blachdom Plus, www.slickityres.pl, firmie Redruk oraz Why-Not Tomasza Barana, a także Auriemu z Aqua Pipe. Podczas startow zagranicznych wsparcia medialnego udziela mi portal www.wyscigigorskie.pl oraz TVP.

fot. Arkadiusz Bar