Szybki postęp techniki oraz fakt, iż coraz więcej spraw możemy załatwić za pomocą poczty elektronicznej sprawia, że większość z nas przemienia swe domowe wnętrza w niewielkie biura. Obok drukarki, która jest już niezbędnym sprzętem dla każdego użytkownika komputera, pojawiają się takie urządzenia, jak skanery i kopiarki. Nic dziwnego, że rośnie zainteresowanie urządzeniami wielofunkcyjnymi, które pozwalają nie tylko na drukowanie dokumentów, ale i na ich kserowanie czy też skanowanie.

Zalety urządzeń wielofunkcyjnych

Kilka urządzeń w jednym – to podstawowa zaleta domowych urządzeń wielofunkcyjnych. Oszczędność miejsca jest tu największym atutem. Dziś większość z nas równie często jak z drukarki musi skorzystać ze skanera. Kupowanie takich sprzętów oddzielnie to dodatkowe koszty, których można uniknąć w przypadku urządzeń pełniących kilka funkcji jednocześnie.

Zalety takie sprzęty doceniamy zazwyczaj wtedy, gdy szybko musimy skserować pilny dokument lub przesłać drogą elektroniczną zeskanowany dokument. To duża wygoda, za którą wcale nie trzeba tak dużo zapłacić. Ceny tych urządzeń nie odbiegają zbytnio od cen zwykłych drukarek, zaś dodatkowe możliwości umożliwiają komfortową pracę z dokumentami w domowym zaciszu.

Jakie urządzenia wielofunkcyjne można wykorzystać w domu?

Dla tych, którym nie zależy na zawrotnej prędkości druku dobrym rozwiązaniem może być jeden z produktów firmy Epson. Drukarka do domu SX130 to urządzenie dla tych, którzy stawiają na ekonomiczne rozwiązania oraz dobrą jakość druku. Atramentowa drukarka połączona jest tu ze skanerem, dodatkowa zaletą jest też możliwość kserowania dokumentów.

Dobrą jakość druku zapewnia tusz: szybkoschnący, odporny na wilgoć oraz promieniowanie UV. Sprytnym rozwiązaniem jest zastosowanie czterech oddzielnych pojemników na tusz, dzięki czemu można wymieniać tylko ten kolor, który się skończył. Na dodatkową oszczędność pozwala mniejsze zużycie prądu przez ten model oraz jego niska awaryjność, co chroni przed kosztami naprawy sprzętu. Jest to jednocześnie sprzęt łatwy w obsłudze, z którym każdy poradzi sobie bez problemów.

Samo urządzenie to jedno z najtańszych rozwiązań na naszym rynku. W wielu sklepach może je nabyć za około 200 złotych. To niewielka cena za kompleksowe wyposażenie domowego biura.

fot. inksystem.pl