Dwa pierwsze wyścigi były dla 22-letniego debiutanta w Porsche Mobil 1 Supercup, Mateusza Lisowskiego zaledwie przedsmakiem przed rywalizacją na znanych sobie obiektach. Już w najbliższy weekend Polak pojawi się na niemieckim torze Hockenheim, z którym wiąże wiele miłych wspomnień.

Jednym z nich bez wątpienia jest zwycięstwo w rozgrywanej na tym torze inauguracyjnej rundzie Scirocco R-Cup 2011, po którym Polak pomknął po mistrzostwo w tej serii. Teraz Mateusz Lisowski jest całkowicie skupiony na swojej nowej przygodzie – startach w ekipie Förch Racing w cyklu Porsche Mobil 1 Supercup. Dwie pierwsze rundy nie były łatwe: w Walencji pech i najechanie na część z samochodu rywala spowodowały spore straty, a w Wielkiej Brytanii po trudnych kwalifikacjach Mateusz zdołał wywalczyć 3 punkty. Teraz kawalkada Porsche przenosi się na tor Hockenheimring, a wyścigowy weekend rozpocznie się tradycyjnie od piątkowej sesji treningowej.

Tor Hockenheimring położony jest niedaleko miejscowości Hockenheim w południowo-zachodnich Niemczech. Po raz pierwszy gościł on kierowców Formuły 1 w 1970 r. W latach 1977-2006 rozgrywano na nim Grand Prix Niemiec z jedynym wyjątkiem na rok 1985, kiedy wyścig przeniesiono na Nurburgring. Od 2006 roku w Niemczech rozgrywane jest tylko jedno Grand Prix naprzemiennie na torze Hockenheim oraz Nurburgring. Podpisana w 2009 roku umowa zatwierdza organizację wyścigu Formuły 1 na tym obiekcie do 2018 roku.

Mateusz Lisowski: Wszystkie tory, na których ścigałem się do tej pory były mi nieznane i poznawałem je w trakcie weekendu. Hockenheim znam bardzo dobrze. Podczas piątkowego treningu popracuję nad szybkością, bo nigdy nie jeździłem po tym torze moim Porsche 911 GT3 Cup – w pewien sposób będę zaznajamiał się z tym obiektem na nowo. Ustawienia auta mamy narzucone odgórnie, stąd największą wagę będę przykładał do stylu jazdy. Celem jest poprawa techniki hamowania oraz zwiększenie szybkości. Choć do wyścigu daleko, to chciałbym w nim – podobnie jak na Silverstone – zdobyć cenne punkty. Po cichu liczę na miejsce w pierwszej dziesiątce.