Jan Kisiel staje w nadchodzący weekend do decydującej walki o tytuł mistrzowski serialu Clio Cup na torze Oschersleben w Niemczech. W dwóch niedzielnych wyścigach siódmej rundy serialu rozstrzygną się losy tytułu. Młody warszawski kierowca, który już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrzowski w klasyfikacji juniorów, zajmuje teraz drugie miejsce ze stratą 27 punktów do lidera, ale po odliczeniu zgodnie z regulaminem dwóch najsłabszych wyników do odrobienia pozostaje 23 punkty. Po trzech kolejnych rundach, w których barw rodzinnego zespołu Kisiel Racing bronił tylko 18-letni Jan Kisiel, w Oschersleben powraca do rywalizacji jego ojciec – Robert.

Udało się odbudować w nowym nadwoziu samochód Jaśka rozbity na Slovakiaringu – powiedział Robert Kisiel. – Mam nadzieję, że uda mi się wspomóc syna w walce o tytuł mistrzowski. Jesteśmy dobrze przygotowani do weekendu. Jasiek ma sporo punktów do odrobienia, ale cały zespół skupiony na jego występie ma nadzieję, że uda mu się pokonać niemieckiego rywala i wywalczyć tytuł. To będzie zapewne nasze pożegnanie z serialem Clio Cup. W przyszłym roku Jasiek będzie startował prawdopodobnie w innej serii wyścigowej, ale teraz myślimy tylko o nadchodzącym weekendzie.

Czeka nas decydująca rozgrywka – mówi Jan Kisiel. – Znam tor Oschersleben. Ścigałem się tam w zeszłym roku i w obydwu wyścigach stanąłem na podium. Nie jest to mój ulubiony obiekt. Jest bardzo techniczny, niezbyt szybki i nierytmiczny. Jest na nim kilka ciasnych, wolnych zakrętów wymagających bardzo precyzyjnego toru jazdy, ale po latach kariery kartingowej jest to akurat moja mocna strona. W nadchodzący weekend, aby zdobyć tytuł muszę wygrać obydwa wyścigi. Nie jestem w łatwej sytuacji, bo mój niemiecki rywal będzie jechał na „swoim” torze, przed swoją publicznością. Teraz jednak nie myślę o wyniku i punktacji. Jestem skupiony całkowicie tylko na jak najlepszym występie.

Sponsorem głównym zespołu jest firma Sky Poland – Aircraft & Helicopter Charter – firma działająca w branży dyspozycyjnego transportu lotniczego. Przygotowaniem i obsługą samochodów zajmuje się polska firma Waab Garage z Mrowina koło Poznania.