Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski znajdują się już na półmetku rozgrywek. Przed nami jedne z najbardziej pasjonujących i nietypowych rund jakie mogą być rozgrywane w ramach wyścigów górskich. Tym razem zawodnicy już w piątek 6 lipca zjadą do nadmorskiego Sopotu, gdzie rozegrane zostaną 7 i 8 runda GSMP – 15 LOTOS GRAND PRIX Sopot-Gdynia 2012.

Wakacyjne zawody w nadmorskiej stolicy Polski, zgromadziły na starcie 66 zawodników, w tym blisko 20 w najmocniejszych samochodach 4×4. Wśród liderów grupy A w Trójmieście pojawi się Grzegorz Kozioł wraz ze swoim Mitsubishi Lancerem Evo.
Kibice oraz sympatycy czterech kółek, a także wczasowicze podczas dwóch dni zawodów 7-8 lipca, zobaczą krajową czołówkę najszybszych zawodników. Prognozy pogody sprzyjają wyścigowcom oraz wczasowiczom. Temperatury mają sięgnąć 30 stopni, a więc oprócz ścigania, zawodnicy z pewnością zawitają na plaży oraz Sopockim Molo.

Grzegorz Kozioł: To zawody inne niż wszystkie. Cechuje je niepowtarzalny klimat nadmorskiego kurortu, tłumy wczasowiczów, no i kibiców, którzy przychodzą dopingować najlepszych polskich kierowców wyścigowych. To dla mnie nieco dziwne, „górala” z Krakowa, ścigać się w wyścigach górskich nad morzem. Rozpoczęły się tydzień temu wakacje, więc jedziemy urlopowo-wyścigowo do Sopotu. Zbieram się już w czwartek i ruszamy nad Bałtyk. To kolejny start, który będzie zaliczony do tych z serii szkoleniowych. Nigdy nie byłem na trasie w Sopocie, nie widziałem jej, więc tym bardziej będę musiał się zaprzyjaźnić z 3050-metrowym odcinkiem.

– Patrząc na materiały filmowe można powiedzieć, jest grubo. Drzewa dookoła straszą, trasa jest krótka, więc trzeba być naprawdę skoncentrowanym. Na liście mamy 66 aut, więc zabawa powinna być całkiem niezła dla nas, jak i dla kibiców. Liczę w końcu na dużo jazdy i dobrą zabawę. No i co najważniejsze – pogoda, bo ona zapewni równą rywalizację i świetny weekend. Dziękuję ekipie Witek Motorsport za przygotowanie auta na Sopot GP, mojemu sponsorowi firmie Flora z Krakowa, dzięki której mogę rywalizować w tym sezonie oraz ekipie Team Promotion Marketing i PR Sportowy za świetną obsługę medialną. Czekam już żeby wskoczyć do morza i pomoczyć się trochę, więc uciekam i do zobaczenia na miejscu.