Po ośmiu miesiącach ciężkiej pracy udało się ukończyć najważniejszy projekt teamu rajdowego StecMotorsport. Skoda Fabia została zademonstrowana podczas minionego weekendu na Verva Street Racing, a już 22 i 23 września zobaczymy ją na trasie w Załużu podczas ostatnich w sezonie rund GSMP.

Łatwo było rozpocząć ten projekt, trudniej dokończyć. Zdawaliśmy sobie sprawę, że budowa samochodu podobnego do auta WRC jest bardzo skomplikowane. Wielkie podziękowania dla taty Wiesława i chłopaków z jego rajdowni. Jesteśmy po wspaniałym show w Warszawie, teraz ćwiczymy na Moto Park Ułęż. Chcę trochę nauczyć się tego samochodu przed ostatnią eliminacją – mówi Mariusz Stec.

Samochód jest lżejszy od Mitsubishi Lancera EVO IX o ponad 120 kg. To dla nas duży sukces. Tego oczekiwaliśmy od tego projektu. Auto świetnie się prowadzi i przyspiesza wręcz książkowo. Tam gdzie zazwyczaj jeżdżę na 3. biegu w Skodzie wbijam 4. Naprawdę było warto. W najbliższy weekend ostatnie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, w których Mariusz Stec startuje dla kibiców. Partnerami w 13. i 14. rundzie GSMP są: Extremizer, Sonax, Audio Świat, AV Partner.