Na mecie wczorajszego wyścigu Porsche Cup Challenge Central Europe na torze Slovakia Ring w najlepszym nastroju był Vladimir Hladik. Co prawda przed nim przyjechał Zdeno Mikulasko, ale Słowak startował jako gość, więc to Hladik zgarnął komplet punktów za zwycięstwo.

Po piątkowym zamieszaniu związanym z niezgodnością samochodu Mikulasko z regulaminem, Słowak ostatecznie został dopuszczony do udziału w wyścigu jako Gość, więc jego wyniki nie liczą się do klasyfikacji rozgrywek. Tymczasem w Pucharze najlepsi okazali się Vladimir Hladik, Andrzej Lewandowski i Stefan Biliński. Drugie miejsce jest szczególnie cenne dla Lewandowskiego, który tym samym umocnił się na pozycji lidera w punktacji cyklu.

Na przeciwnym biegunie są ci, którzy pierwszego biegu na Slovakia Ring nie mogą zaliczyć do udanych. Wśród nich jest Florian Scholze – zawodnik zespołu Förch Racing wypadł z trasy i niestety nie był w stanie powrócić do ścigania – jego Porsche utknęło w żwirze. Turcy – Cengiz Oguzhan i Dumaz Emre nie wystartowali najlepiej – ruszyli za wcześnie, więc otrzymali karę przejazdu przez pit lane. Pozostałych dwóch kierowców z Turcji, czyli Cenk Ceyisakar oraz Oskan Yadel, musiało się wycofać z powodu problemów technicznych.

Najwięcej goryczy musiał przełknąć Mariusz Miękoś, który na ósmym (z dziesięciu) okrążeń stracił trzecie miejsce w generalce zawodów. Polak ostatecznie ukończył wyścig na szóstej pozycji. Przebita opona w samochodzie Roberta Lukasa pogrzebała jego marzenia o dobrym rezultacie na Słowacji. Kolejne emocje w pucharze Porsche GT3 CCCE już dzisiaj. Drugi wyścig weekendu rozpocznie się o 16:20.

Wyniki pierwszego wyścigu na Slovakia Ring
1. Zdeno Mikulasko 21:33:244
2. Vladimir Hladik +34,834
3. Andrzej Lewandowski +44,956
4. Stefan Biliński +58,889
5. Cengiz Oguzhan +1:19,271
6. Mariusz Miękoś +1:25,642
7. Dumaz Emre +1:29,202
8. Jarosław Budzyński +1:32,264
9. Grzegorz Moczulski +2:11,610
10. Patrik Tkac +2:13,796