Wraz z nadejściem wiosny konieczne jest zmienienie opon samochodowych z zimowych na letnie. Od razu warto zaznaczyć, że zmiana ogumienia w istotny sposób wpływa zarówno na bezpieczeństwo, jak i na komfort jazdy. Stąd też, szukając opon letnich, opłaca się poświęcić nieco czasu na wybranie takich, które będą pasować nie tylko do naszego samochodu, ale także do preferowanego stylu jazdy.

Obecnie producenci proponują nam opony z trzema różnymi rodzajami bieżników. Opony z bieżnikiem symetrycznym są doskonałym rozwiązaniem w przypadku samochodów o niezbyt dużej mocy. Tego typu ogumienie zapewnia wysoki komfort akustyczny i w dodatku zmniejsza ilość spalanego paliwa. Opony z bieżnikiem symetrycznym zalecane są przede wszystkim osobom preferującym spokojną, niezbyt szybką jazdę. Te same zalety wykazują opony o bieżniku asymetrycznym, które jednak nadają się także na dłuższe trasy. Z kolei opony z bieżnikiem kierunkowym (w kształcie „V”) zalecane są wielbicielom dynamicznej jazdy. Ogumienie tego rodzaju ułatwia sprawne przyspieszanie, przyczynia się ponadto do skrócenia drogi hamowania – tym samym z powodzeniem może być wykorzystywane w samochodach sportowych.

Przy wyborze opon dużą rolę pełni również ich klasa, która przekłada się na cenę. Opony najwyższej klasy, np.: Goodyear, Continental czy Dunlop, bazują na innowacyjnych technologiach i najlepszych surowcach, przez co zapewniają swoim użytkownikom bezpieczeństwo nawet w najtrudniejszych warunkach. Potrzebom przeciętnego użytkownika drogi sprostają jednak także opony o wiele tańsze. Ogumienie klasy średniej, np. marki Fulda czy Kleber, można z powodzeniem wykorzystywać zarówno w mieście, jak i na dłuższych trasach. Właściciele aut małolitrażowych, którzy poruszają się głównie po mieście, mogą natomiast zdecydować się również na opony klasy ekonomicznej, np. Barum lub Dębica, które są zupełnie wystarczające w przypadku miesięcznych przebiegów nieprzekraczających kilku tysięcy kilometrów.

Obecnie opony możemy bez problemu kupić za pośrednictwem Internetu. Zamawiając opony w Oponeo.pl lub innym sklepie online, można nie tylko wybrać spośród wielu różnych modeli, ale także skorzystać z profesjonalnych usług montażowych.