Już w najbliższy weekend kierowcy startujący w Scirocco R-Cup ponownie zasiądą za kierownicami swoich samochodów. Dla wicelidera klasyfikacji generalnej Adama Gładysza będzie to szczególnie ważny weekend. Na niemieckim torze Oschersleben po raz drugi w tym sezonie zostaną bowiem rozegrane aż dwie rundy Pucharu Volkswagena. Ich wyniki z pewnością będą miały kluczowe znaczenie dla końcowej punktacji cyklu. Podobnie jak przed rokiem, również w sezonie 2012 w kalendarzu Scirocco R-Cup znajdują się dwie, łączone rundy cyklu. Po raz pierwszy taka sytuacja miała miejsce na początku czerwca na austriackim torze Red Bull Ring.

W najbliższy weekend na Motorsport Arena Oschersleben Adam Gładysz i jego liczni konkurenci po raz kolejny będą mieli ręce pełne roboty. Po piątkowym treningu, w sobotnie przedpołudnie odbędzie się sesja kwalifikacyjna, która rozstrzygnie o ustawieniu na starcie do pierwszego wyścigu. Zostanie on rozegrany zaledwie 4 godziny po czasówce. Zgodnie z regulaminem, przed niedzielną rundą nie będzie już kwalifikacji. Czołowa ósemka z sobotniego wyścigu wystartuje bowiem do drugiej eliminacji w odwróconej kolejności.

Z pewnością faworytem do wygranej jest Szwed Ola Nilsson, który już w Oschersleben może przypieczętować tegoroczny tytuł. Dopóki jednak nie dojdzie do ostatecznych rozstrzygnięć, sprawa mistrzostwa nadal jest otwarta. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę wicelider klasyfikacji Adam Gładysz, który jest bardzo zmotywowany przez nadchodzącym weekendem i zapowiada walkę o zwycięstwo. Tradycją serii Scirocco R-Cup jest fakt, że w każdym wyścigu poza klasyfikacją startują tzw. Legendy. Na Motorsport Arena Oschersleben oprócz stałych kierowców rywalizujących w kategoriach Pro i Junior pojawią się: Kurt Thiim z Danii, niemiecki zawodnik Klaus Niedzwiedz oraz pochodzący z Francji Pierre-Henri Raphanel. Gościnny występ zaliczy również Andreas Schweiger.

Motorsport Arena Oschersleben jest nowoczesnym torem wyścigowym, którego pętla liczy 3667 metrów. Jego budowa rozpoczęła się 8 czerwca 1996 roku, a nieco ponad rok później, bo 25 lipca 1997 roku odbyło się otwarcie obiektu. Na terenie toru rozgrywane są zawody wielu serii z DTM na czele. Ze względu na bliskość Wolfsburhga, Motorsport Arena Oschersleben uważany jest za macierzysty tor koncernu Volkswagena. W sezonie 2012 aż 13 uczestników Scirocco R-Cup rywalizuje w kategorii juniorów, 9 to debiutanci. W stawce znajdują się dwie kobiety. Kierowcy reprezentują 11 państw – oprócz krajów europejskich również Indie, Stany Zjednoczone i Meksyk. Poza Adamem Gładyszem polskich barw broni debiutant w Scirocco R-Cup, Jakub Litwin.

Najbliższy weekend zapowiada się bardzo ekscytująco. Przed nami są aż dwa wyścigi, które z pewnością będą miały spory wpływ na końcową klasyfikację. Tor w Oschersleben jest jednym z moim ulubionych. W tym roku na początku kwietnia tam właśnie odbyła się dwudniowa oficjalna sesja treningowa, na której wypadłem bardzo dobrze. Biorąc to pod uwagę planem na nadchodzący weekend jest zwycięstwo w choćby jednym wyścigu. Wiadomo, że Ola Nilsson ma nade mną sporą przewagę punktową, ale dopóki jest cień szansy na mistrzowski tytuł, to nie mam zamiaru się poddawać. Oczywiście będę musiał również kontrolować poczynania innych rywali, którzy mają podobny plan do mojego. Bardzo mi zatem zależy na jak najlepszym występie w Oschersleben, tak aby ze sporym zapasem punktowym przyjechać na finałową rundę Scirocco R-Cup na torze Hockenheim, która odbędzie się w połowie października – powiedział Adam Gładysz.

Klasyfikacja generalna Scirocco R-Cup
1. Ola Nilsson (SWE) 350
2. Adam Gładysz (PL) 218
3. Dennis Trebing (USA) 197
4. Jaan-Hendrik Ubben (D) 180