Branża nieruchomości w Polsce jest niezwykle kapryśna. Ceny zachowują się niekiedy jak rollercoaster mknący co chwilę w górę i w dół. Nie zawsze da się przewidzieć z jakiego powodu domy i mieszkania nagle drożeją i z jakiego ich ceny zaczynają spadać. Jedyny sposób na to, by stale być na bieżąco, to obserwować co dzieje się w internecie. Tam ceny najszybciej reagują na wahania rynku. Dlatego osoby zainteresowane rynkiem nieruchomości powinny dobrze znać aktualne strony internetowe, poświęcone tej właśnie tematyce.

Znalezienie dobrej strony, na której można trafić na najbardziej aktualne oferty, nie jest trudne. Wystarczy wpisać adres: domy.pl – i już wszystko staje się jasne. Trafiamy na ogłoszenia podzielone na specjalne działy. Są tam mieszkania do wynajęcia, mieszkania na sprzedaż, domy, działki, przetargi – wszystko to mamy w zasięgu ręki. Dzięki dobrodziejstwom internetu polowanie na własne cztery kąty jest obecnie niezwykle łatwe.

Każdy, kto nosi się z zamiarem zakupu lub wynajęcia domu czy mieszkania, zawsze porównuje oferty. Przeglądanie ofert w jednym miejscu ma swoje zalety, ponieważ są w nich podawane wartości według tego samego klucza. W każdej z ofert w tym samym miejscu znajdują się informacje o o powierzchni nieruchomości, cenie za metr czy wreszcie formie własności. Nie trzeba więc szukać ważnych informacji po całej stronie, dostaje się je nieomal na tacy.

Bez względu na to czy nieruchomość pojawia się na rynku pierwotnym czy na rynku wtórnym, oprócz porównania cen, można porównywać również oferty kredytowe. Rzeczywista cena domu czy mieszkania nie zależy przecież jedynie od kwoty, którą mamy zapłacić. W przypadku kredytu drobna różnica w warunkach dotyczących spłaty i zabezpieczenia pożyczonej kwoty, może okazać się bardzo znaczącą różnicą w przypadku obliczenia późniejszych rat kredytowych.

fot. Boereck/Wikimedia Commons