Po nieudanych kwalifikacjach Adam Gładysz wystartował do siódmej rundy Scirocco R-Cup z 10. pozycji. Po zaciętej walce tarnowianin zdołał awansować o trzy miejsca ostatecznie kończąc wyścig na słynnym niemieckim torze Nurbubrgring z 7. lokatą. Podczas 14 okrążeń, jakie liczyła siódma runda Scirocco R-Cup rywalizacja wśród zawodników była bardzo wyrównana. Na początkowym okrążeniu Adam Gładysz stoczył zwycięską batalię z innym Polakiem, Jakubem Litwinem.

Później doszło do ciekawych i również wygranych przez Adama pojedynków z innymi kierowcami. Dzięki temu tarnowianin szybko awansował na 8. miejsce, a po siódmym kółku był już na 6. pozycji. Następnie do walki włączył się Jaan-Hendrik Ubben, który ostatecznie wyprzedził Adama Gładysza przez co tarnowski kierowca musiał się zadowolić 7. lokatą. Przed nim znaleźli się jednak dwaj zawodnicy startujący wśród Legend: Kevin Abbring i Sebastien Ogier, którzy startowali poza klasyfikacją. Dzięki temu Adam Gładysz zainkasował punkty za 5. miejsce i utrzymał pozycję wicelidera w Scirocco R-Cup 2012.

Po raz szósty w tym sezonie zwyciężył Szwed Ola Nilsson, który prowadził od startu do mety. Walka na torze Nurburgring przebiegała przy upalnej pogodzie. Temperatura powietrza wynosiła ponad 31 stopni, zaś nawierzchni aż 42 stopnie. Atrakcją dzisiejszego wyścigu z pewnością był Volkswagen Polo R WRC, który przewodził stawce kierowców, podczas okrążenia formującego.

Szkoda wczorajszych kwalifikacji, bowiem była szansa na podium. Ogólnie jestem jednak zadowolony z weekendu. Wyścig był bardzo ostry, była cała masa wypadków, obcierek i kolizji. Szczęśliwie mnie się udało wyjść z tej walki bez większych problemów. Zdobyłem punkty za 5. miejsce i utrzymałem pozycję wicelidera klasyfikacji Scirocco R-Cup. To bardzo ważne.

Za miesiąc w Oschersleben będziemy mieli aż dwie rundy Pucharu, do których będę przygotowywał się bardzo intensywnie. Oczywiście realnie patrząc Ola Nilsson jest raczej poza moim zasięgiem w punktacji, ale na pewno nie będę składał broni i w którymś z trzech pozostałych w tym sezonie wyścigów będę chciał odnieść zwycięstwo – skomentował wyścig na torze Nurburgring Adam Gładysz.

Wyniki wyścigu na torze Nurburgring
1. Ola Nilsson (SWE) 24.18,694
2. Kevin Abbring (NL) + 1,268
3. Dennis Trebing (USA) + 7,374
4. Sebastien Ogier (F) + 19,511
5. Berke Bayindir (TR) + 21,657
6. Jaan-Hendrik Ubben (D) + 22,629
7. Adam Gładysz (PL) + 24,4488
8. Michelle Gatting (DK) + 33,542

Klasyfikacja generalna Scirocco R-Cup
1. Ola Nilsson (SWE) 350
2. Adam Gładysz (PL) 218
3. Dennis Trebing (USA) 197
4. Berke Bayindir (TR) 184
5. Jaan-Hendrik Ubben (D) 180