Tadek Błażusiak, motocyklista ORLEN Team, zwyciężył w otwierającej nowy sezon eliminacji Mistrzostw Świata FIM w Superenduro rozegranej w sobotę, 8 grudnia, w Łodzi. Tadeusz był niepokonany w dwóch z trzech finałowych wyścigów. Łódzkie zawody stanowiły pierwszą z trzech zaplanowanych na ten sezon eliminacji składający się na cykl Mistrzostw Świata. Błażusiak walczył o czwarty tytuł z rzędu.

Zawodnik ORLEN Team do wyścigów przystąpił z kontuzjowanym barkiem, który uszkodził w wyniku wypadku niespełna tydzień temu. Pomimo ogromnego bólu Tadeusz był w świetnej dyspozycji i w poszczególnych wyścigach pokazywał swoją wyższość nad przeciwnikami nie zwyciężając jedynie w drugiej rywalizacji finałowej. W sumie zdobył 57 punktów. Drugie miejsce w zawodach zajął fabryczny zawodnik stajni KTM Johnny Walker, który szczególnie dobrze zaprezentował się w ostatnim finałowym wyścigu. Podium uzupełnił David Knight.

Jeszcze w tym roku Tadeusz podda się operacji kontuzjowanego barku, by być w pełni sił na drugą część sezonu. Tadeusz Błażusiak to nowy motocyklista ORLEN TEam. W 2012 po raz czwarty z rzędu „Taddy” sięgnął po tytuł mistrza Stanów Zjednoczonych w endurocrossie. W perspektywie długoterminowej myśli o udziale w rajdach Cross-Country, w tym oczywiście w rajdzie Dakar. W tej dyscyplinie Tadeusz ma już za sobą debiut. W sierpniu brał udział, wraz z Kubą Przygońskim, w długodystansowym rajdzie Desafio Litoral, rozegranym na trasach Argentyny. Obaj zawodnicy wystartowali wówczas na zaproszenie fabrycznego zespołu KTM.

Mistrzostwa Świata Super Enduro:
1. Taddy Błażusiak (KTM) 57pkt
2. Jonny Walker (KTM) 51 pkt
3. David Knight (Honda) 41 pkt
4. Alfredo Gomez (Husaberg) 31 pkt
5. Kornel Nemeth (KTM) 29 pkt

fot. orlenteam.pl