15. LOTOS Grand Prix Sopot 2012 to zawody bardzo szczególne. Są to wyścigi górskie rozgrywane nad morzem w niezwykle pozytywnej, wakacyjnej atmosferze. Trasa mieszcząca się pomiędzy Sopotem, a Gdynią łączy ze sobą wszystko co najlepsze. Jedyny mankament to odległość, którą trzeba pokonać, aby tu wystartować.

Trasa, którą pokonują zawodnicy podczas wyścigu liczy 3005 metrów. Jest niebezpieczna, bardzo techniczna i wymaga dużo koncentracji. Nie bez powodu okrzyknięto ją jedną z najtrudniejszych rund w całym cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Przez ostatnie dwa tygodnie pogoda w Sopocie pozostawiała wiele do życzenia, ale my przywieźliśmy ze sobą dużo słońca i mamy nadzieję, że sprzyjająca aura zachęci kibiców do jak najliczniejszego przybycia na trasę. Nie ukrywam, że liczę na ich doping, a ja zapewniam, że nie zabraknie emocji i pięknej sportowej rywalizacji. Podczas Lotos Grand Prix startować będzie 66 zawodników, z czego ośmiu w klasie N-2000.

Jestem zadowolony, że będę miał się z kim rywalizować. Chciałbym bardzo podziękować swoim sponsorom, którzy wspierają moje starty, firmie Czakram Jacek Okoński, który jest oficjalnym przedstawicielem samochodowych instalacji gazowych marki BRC na Polskę, firmie Mytnik Auto Części oraz Pixel-Reklamy www.pixel-reklamy.pl i OMT Serwis, a także agencji reklamowej Elefant – mówi Piotr Oleksyk.