Sezon GSMP 2012 zmierza ku końcowi, a przedostatni weekend w górach rozegrany zostanie na Słowacji na 3700 metrowej Tarsie z Uhrovca na szczyt góry Jankov Vrsok w pobliżu Banovców Bad Bebravou. Podobnie jak w latach poprzednim organizator zawodów Motorsport Banovce przygotował zmagania w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Słowacji oraz rundę FIA CEZ Hill Climb Trophy oraz rundę FIA CEZ Trophy-Historic.

Międzynarodowe zawody jak co roku przyciągają wielu europejskich kierowców z Austrii, Węgier, Czech oraz Niemiec, a także spore grono Polaków. Do zawodów przygotowuje się cała polska czołówka wraz z Tomaszem Nagórskim, Tomaszem Mikołajczykiem, Andrzejem Szepieńcem oraz z pewnością wielkim pechowcem GSMP Sienna, Mariuszem Stecem, który już nie raz udowodnił, że na słowackiej trasie jest nie do pobicia.

Konkurentem będzie z pewnością Martin Kois w swoim Fordzie Fiesta Cosworth, który startuje na swojej domowej trasie. Martin pojawi się również w polskiej klasyfikacji, aby powalczyć o kolejne po Jahodnej i Limanowej punkty GSMP 2012. Wśród formuł zobaczymy naszego debiutanta Roberta Stecia, który stoczy walkę z Erichem Achsem. Zobaczymy również Tomasza Szewczyka w formule Promot.

Po długiej nieobecności do walki na górskich trasach powraca młoda mama, czyli Ewa Wójtowicz, która pojedzie w klasie A-1600 Citroenem C2R2. Termin zgłoszeń do zagranicznej rundy upływa w pierwszym terminie w piątek 27 lipca o godzinie 24.00. Drugi termin zakończy się 30 lipca o 24.00, a już w środę 1 sierpnia poznamy pełną listę zgłoszeń do 11 i 12 rundy GSMP oraz Mistrzostw Słowacji a także FIA CEZ.

fot. Arkadiusz Bar