Po nadmorskich zmaganiach wyścigowych górali, przyszedł czas na powrót w góry. 9 i 10 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski jaka rozegrana zostanie w najbliższy weekend 21 i 22 lipca odbędzie się w Siennej koło Stronia Śląskiego. Najkrótsza trasa sezonu GSMP 2012 będzie po raz pierwszy polem wielkiej batalii jaką stoczą zawodnicy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski wraz z zawodnikami startującymi na co dzień w Wyścigowym Pucharze Polski na torze Poznań. Konfrontacja tych dwóch dyscyplin w górach powinna zapewnić kibicom maksymalne emocje.

Na trasie pojawi się ścisła czołówka zawodników GSMP, w tym Michał Sowa w Lancerze Evo grupy Open, który podczas nadmorskich rund był dwa razy 6 w klasyfikacji generalnej. Tym razem, Michał będzie miał dodatkowy atut. W sezonie 2012 Michał stanął tu na podium klasyfikacji generalnej, a trasa z Siennej do Przełęczy Puchaczówka jest jego ulubioną w całym sezonie.

Michał Sowa: W zeszłym roku w Siennej stałem na podium klasyfikacji generalnej i ten wynik zobowiązuje. Na początku sezonu narzekałem na tak zbity kalendarz rund GSMP, ale teraz muszę powiedzieć, że tak intensywny sezon daje mi większe poczucie pewności siebie za kierownicą ponad 500-konnego auta. Wyścigówka jest gotowa na Sienną, ja też cieszę się, że jedziemy na Dolny Śląsk, bo to moja ulubiona trasa w GSMP. Typowy odcinek specjalny, to zdecydowanie, to co ja lubię.

– Patrząc z perspektywy innych wyścigów w tym sezonie podczas których na 1 km odrabiałem 2 sekundy do poprzedniego sezonu 2011, to w Siennej aż skóra mi cierpnie na myśl odrobienia 2 sekund. Z pewnością będzie jeszcze szybciej, a dla kibiców przekłada się to na bardziej widowiskowe wyścigi. Mamy bojowe nastroje w zespole, tym bardziej, że udało się na Sienną dobrać idealną skrzynię biegów. Moje starty są możliwe w sezonie 2012 dzięki partnerom firmie MOTO-GAMA, AlmaColor, miejscowości Kraśnik, skąd pochodzę oraz B.W. Garage i RDF Serwis. Firmie Team Promotion Marketing i PR Sportowy dziękuję za opiekę medialną na najwyższym poziomie. Zapraszam na Sienną bo będzie bardzo ciekawie.