Samochód w naszym kraju przestał być luksusem, na który mogli sobie pozwolić jedynie nieliczni. Jednak ciągle nie przestał być artykułem stosunkowo drogim. W dodatku koszt pojazdu, to nie tylko kwota, jaką trzeba wyłożyć przy jego zakupie, ale także wszystkie inne wydatki związane z codzienną eksploatacją auta, obowiązkowymi ubezpieczeniami i przeglądami technicznymi. Tymczasem samochód, chociaż jest bardzo użyteczny, to jednak nie zawsze i nie każdemu jest potrzebny codziennie i czasami jego zakup nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Przedsiębiorca, który mieszka w Szczecinie, a potrzebuje załatwić jakieś służbowe sprawy w Krakowie szybciej, wygodniej i dużo taniej doleci do tego miasta samolotem. Jednak na miejscu, czyli właśnie w Krakowie, samochód z pewnością byłby bardzo pomocny. W zbliżonej sytuacji są przylatujący do miasta Kraka turyści. Przed innymi dylematami związanymi z transportem stają z kolei firmy, a szczególnie te, które działają w segmencie usług lub produkcji sezonowej. W tego rodzaju przypadkach zwiększona flota samochodowa potrzebna jest tylko w określonych miesiącach roku. Istnieje też cała gama rozmaitych potrzeb związanych z różnymi okazjami. Komuś przydałby się niewielki autokar do przewiezienia weselnych gości, a komuś innemu półciężarówka do załatwienia przeprowadzki. W trudnej sytuacji są właściciele pojazdów, których samochód z powodu awarii został na pewien czas unieruchomiony. Potrzebny jest im jest nowy pojazd, ale tylko na krótki okres czasu.

Opisane wyżej sytuacje nie muszą dzisiaj nikomu spędzać snu z powiek. Wystarczy kontakt z profesjonalną wypożyczalnią samochodów, a taką znajdziemy w każdym większym polskim mieście. Opis świadczonych usług, ceny, rabaty oraz regulaminy wszyscy zainteresowani mogą znaleźć w Internecie, bowiem każda licząca się wypożyczalnia ma tam swoją witrynę. Są także wszystkie potrzebne dane adresowe. W przypadku Krakowa może być to strona o adresie: http://www.49zl.pl/oddzial,krakow,glowna.html. W innych zaś miastach można się skontaktować z tamtejszym oddziałem tej samej wypożyczalni.