23 i 24 czerwca, czyli w najbliższy weekend, kibice sportów samochodowych mogą spodziewać się nie lada atrakcji, jakie dostarczą im kierowcy wyścigowi ścigający się w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. 5 i 6 runda rozegrane zostaną w okolicach Limanowej, na najdłuższej trasie wyścigu górskiego w Polsce. Trasa liczy 6031 metrów, a zawodnicy pokonają ją 7-krotnie podczas weekendu.

W stawce najmocniejszych samochodów po raz trzeci w tym sezonie znajduje się Artur Rowiński, który zgłosił się Audi Quattro. Będzie on jednym ze 117 zawodników, jacy już od piątku pojawia się w Starej Wsi. Oprócz polskich zawodników na zawody przyjeżdża mocna grupa słowackich driverów, którzy będą rywalizować zarówno w rundach Mistrzostw Słowacji jak i FIA CEZ Hill Climb Trophy. Młody zawodnik, po ostatniej rundzie w Jahodnej został mocno zauważony przez konkurencję. Podczas 3 rundy Artur zajął bowiem 8 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów, pokazując pazur. Pomimo tak dobrego występu Artur Rowiński cały czas podkreśla, że jest to jego debiutancki sezon w GSMP i zamierza zbierać jak najwięcej doświadczenia.

Artur Rowiński: Jestem już po zapoznaniu z trasą i musze powiedzieć – jestem pod wrażeniem. Jest szybka, wyczyszczona, tralki są odmalowane, a więc i bardzo dopieszczona przez lokalne władze. Spodziewam się ciekawego weekendu w Limanowej, bo auto jest już przygotowane. Wprowadziliśmy drobne zmiany, ale wszystko jak zawsze okaże się na miejscu po pierwszym dniu. Nie ukrywam, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ostatnio 8 w generalce, chciało by się więcej, ale na razie nie ma na to ciśnienia, tym bardziej, że dopiero się uczymy.

– Co więcej, nie miałem okazji pojeździć autem, a to też ma przełożenie na wynik. Fajnie, jest patrzeć na listę zgłoszeń, która składa się ze 117 nazwisk. W mojej klasie jedzie aż 12 samochodów, więc to dopiero będzie niezła zabawa. Dziękuję moim sponsorom Dealerowi Volkswagen i Audi Rowiński – Wajdemajer, ekipie Masters Tuning i Toma Racing za przygotowanie samochodu i Team Promotion Marketing i PR Sportowy za obsługę medialną. Przy tak dużej ilości aut liczę, że kibice będą mieli świetny weekend i dobrą zabawę, a my już o to się postaramy.