Podczas 7 i 8 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, 15. LOTOS GRAND PRIX Sopot-Gdynia 2012, zobaczymy 66 zawodników, jacy stoczą walkę na ulicach Trójmiasta już w najbliższy weekend. Zawody jak co roku rozegrane zostaną na odcinku drogi z ulicy Malczewskiego na ulicę Sopocką w Gdyni. Odcinek o długości 3050 metrów, uznawany jest przez zawodników, jako jedna z najtrudniejszych wyścigowych tras w sezonie.

Lubię tą trasę, bo jest specyficzna po pierwsze, leży nad morzem, a my ścigamy się w wyścigach górskich. Ale na poważnie, nie można jej lekceważyć, bo nie wybacza błędów. Trzeba być skupionym od startu, aż do mety – mówi zeszłoroczny zwycięzca jednej z rund, Aleksander Michałowski. Podczas edycji 2012 zobaczymy całą czołówkę GSMP wraz z liderem Tomaszem Nagórskim w Subaru, Tomaszem Mikołajczykiem w Lancerze Ultraleggera, Andrzejem Szepieńcem w Lancerze oraz Mariuszem Stecem i Aleksandrem Michałowskim w Lancerach czy Marcinem Bełtowskim, który pojedzie ponad 500-konnym Subaru Imprezą.

Nie zabraknie Michała Sowy w Lancerze, Artura Rowińskiego w Audi Quattro, Ryszarda Żyszczyńskiego w BMW, Wojciecha Bełtowskiego, startującego pierwszy raz w Open+2000 oraz lokalnego matadora w Subaru Imprezie Krzysztofa Janisza, czy młodego debiutanta Igora Widłaka w Lancerze. Wśród samochodów 4×4 zobaczymy również Rafała Grzesińskiego, Waldemara Kluzę i Damiana Łatę w N-grupowych autach oraz Andrzeja Papamichalisa i Grzegorza Kozioła w A-grupowych Lancerach.

Na liście widnieją zgłoszenia 24 zawodników w klasie historycznej. Tu ciekawostką będą polskie Fiaty 126p Konrada Tadli, Angelo Gilli, Daniela Bachledy i Patryka Burcharda. W mocnych autach pojedzie Piotr Ostrowski w BMW M3, Christian Zaleski w Porsche 911 i Jerzy Gołębiowski w Fordzie Escorcie RS Cosworth. Siedmioosobowa klasa zebrała się w Open-2000, gdzie powalczy lider ośki Roman Baran z Marcinem Kasztelanem, startującym byłym samochodem Barana. Tym razem na starcie nie zobaczymy żadnej kobiety, które w poprzednich latach rywalizowały na trasie w Sopocie.

Pierwsze podjazdy zapoznawcze rozegrane zostaną już 7 lipca o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, sympatyków motorsportu oraz wczasowiczów, którzy pojawią się na wakacjach w trójmieście oraz tych, którzy wybierają się na Opener Festiwal do uczestnictwa w wyścigach samochodowych pod górę, rozgrywanych w Sopocie już po raz 15.